loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Móda » Dizajnéri a prehliadky » Jean- Paul Gaultier

Jean- Paul Gaultier

Jean- Paul GaultierZnačka Jean- Paul Gaultier
Jean- Paul Gaultier

Jean- Paul Gaultier
Jean- Paul Gaultier

...mňa sa chcete pýtať na módu a štýl?Ja nie som schopný obliecť si nič iné len toto pásikavé modrobiele tričko....

Jean- Paul Gaultier nazývaný Enfant Terrible módy, alebo Princ Perverzity sa narodil 24.4.1952 v Arcueil, Val-de- Marne vo Francúzsku. Nezaujímali ho detské skrývačky, naháňačky a šibalstvá, viac ho bavilo kresliť a navrhovať šaty pre ženy v jeho rodine.

V 17tke nabral odvahu, poslal svoje skice Pierre Cardinovi a dostal miesto asistenta, na ktorom zotrval dva roky.

V roku 1976 začal pracovať pod vlastným menom, inšpiráciou mu boli ulice Paríža či Londýna, obkukaným modelom dodal punc honosnosti a šup s nimi na prehliadkové móla.

Odviazal sa pri modeloch pripomínajúcich konštrukciou spodné prádlo, podprsenky, korzety, sem tam kus látky chýbal na odhalených prsiach, alebo ich schoval do šokujúcich kužeľovitých špicatých kornútov na popcorn, lycrových a kožených cyklistických nohaviciach či škótskych sukniach pre pánov, čo mu vyslúžilo už spomínanú prezývku.

Reputáciu si utvrdzoval organizovaním prehliadok v bývalom bitúnku a priťahoval kontroverzných liberálov ako Jack Nicholson, Grace Jones a Roman Polanski.

Nerozlišoval pohlavia, predstavoval novú kolekciu pre mužov a ženy zároveň. Šokovaný zostal, keď na jednej prehliadke videl ako modelku trápia bandážami, aby potlačili prirodzený tvar poprsia v snahe dokonale predviesť strih šiat na plochom hrudníku. Urobil preto pravý opak, poprsie zvýrazňoval ako to len šlo, dával mu gigantické rozmery presne miereným strihom a netradičnými formami.

Je známy tým, že jeho výtvory nosia na mólach ľudia každého veku, mierok a veľkostí, pretože podľa jeho slov na svete existuje veľa druhov krásy a on ich chce všetky ukázať.

V roku 1984 sa vrhol viac na pánsku módu, nakoľko sám nebol spokojný čo trh ponúka a nemal si čo obliecť. Keď zistil že muži vyhľadávajú jeho výtvory kvôli netradičným materiálom, vedel že urobil správne.

Predefinoval klasické námornícke športové sako, hranice medzi pohlaviami posunul o míle dopredu, keď mužov navliekol do tartanových kiltov a baletných sukienok, či korzetov a modelky na mólach pofajčievali z fajky. Vyzdvihovanie mužského narcisizmu a záujem o erotické oblečenie predviedol v MAN-OBJECT COLLECTION.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
ivuska 14 december, 2011 o 22:12
modna aj stylova ako slavne celebrity budete aj s bizuterianov.sk )Jednoducho budete dokonala :)
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.