loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Móda » Dizajnéri a prehliadky » Hubert de Givenchy

Hubert de Givenchy

Hubert de GivenchyGivenchy - charakteristika
Hubert de Givenchy

Hubert de Givenchy
Hubert de Givenchy

Hubert James Marcel Taffin de Givenchy sa narodil 21.2.1927 v Beauvais. V mladom veku prišiel o otca a pod jeho výchovu sa podpísal starý otec.

Ako 10-ročný navštívil Medzinárodnú výstavu módy v Paríži a tá ho uchvátila natoľko, že sa nevedel dočkať kedy už bude doma, aby si mohol listovať v starých výtlačkoch Vogue. V nich sa neustále vracal k modelom vytvorených Balenciagom, ktorému neskôr odvážne predviedol svoje kresby, skice a návrhy, avšak nepochodil pre nedostatok skúseností.

Po dokončení štúdia na prestížnej Ecole Nationale Supérieure de Beaux Arts Paris naberal skúsenosti u Luciena Lelonga, Pigueta, Jacquesa Fatha, E. Schiaparelli.

La Maison de Givenchy bol otvorený v roku 1952. Nedostatok financií však pre návrhára znamenalo použitie obyčajných bavlnených materiálov, ktoré sa dovtedy používali len na vytváranie prototypov drahých luxusných rób, aby sa šetril vzácny materiál. Táto kolekcia bola pomenovaná po top modelke Bettine Graziani a košeľa z kolekcie s nariasenými rukávmi je dodnes používaná v kampani pre Galeries Lafayette, obľúbeného parížskeho nákupného komplexu.

Meno Givenchy bude navždy zviazané s Audrey Hepburn, ktorá mu mladučká vkráčala do štúdia a poprosila, či by ju nezaodel v pripravovanom filme Sabrina. Givenchy sa okamžite zamiloval do tejto útlej, elegantnej ženy a ona mu náklonnosť opätovala vernosťou a obdivom po celý život. Jeho tvorbu môžeme obdivovať v snímkach Love In The Afternoon,Funny Face a slávnom Breakfast at Tiffany´s.

Náhoda chcela aby sa Givenchy a Balenciaga stretli ešte raz, tentokrát ako rovnocenní partneri a dokonca susedia od naproti, keď si Givenchy presťahoval salón na Avenue George V.

Balenciaga ho vpustil do svojho života, do ateliéru, ukázal mu spôsob akým pracoval, navzájom si pomáhali pri vylepšovaní skíc a kolekcií. To už ťažko nazvať konkurenčným bojom a Balenciaga zašiel až tak ďaleko, že po tom čo zatvoril brány svojho salónu, Givenchymu zveril tú najlepšiu klientelu.

Jeho sláva sa dostala do uší aj prvej dáme USA Jackie Kennedy a tá jeho diela prezentovala nielen pri mnohých oficiálnych návštevách hláv významných veľmocí, no v smútočnom odeve Givenchy odprevádzala aj svojho zavraždeného manžela pri poslednej rozlúčke.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.