loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Gucci

GucciZnačka Gucci
Gucci

Gucci
Gucci

Rodinná firma GUCCI bola založená roku 1921 pánom menom Guccio Gucci vo Florencii. Pôvodne sa zameriavala výhradne na výrobky z kože, dnes je najpredávanejšou talianskou módnou značkou vo svete.

Po smrti zakladateľa sa vedenia podniku ujali jeho traja synovia, čo však nerobilo dobrú krv a viedlo k rozličným hádkam. Napriek nezhodám sa zrodilo slávne logo GG - iniciály zakladateľa, hodvábna šatka Flora - nosila ju Grace Kelly, Jacie O kabelka na rameno a kabelka s bambusovou rúčkou - nosila ju aj princezná Diana, ktoré pretrvali dodnes.

V 60tych a 70tych rokoch minulého storočia značka znamenala vrchol luxusu, ale v 80tych rokoch to zrazu bol len lacný artikel na medzinárodných letiskách.

Záchrana prišla v podobe mladého návrhára Toma Forda, ktorý sa v roku 1990 pripojil ku kreatívnemu tímu pod vedením šéfky Dawn Mello (jeho členom bol vraj aj Calvin Klein ).

Tom Ford sa v roku 1994 stal kreatívnym riaditeľom a jeho priliehavé, puzdrové, pulóvrové šaty s odvážnymi, provokatívnymi kovovými detailmi sa stali vyhľadávanými medzi celebritami, módnymi ikonami a vštepili značke opäť punc elegancie a luxusu.

Strategickým bolo spojenie značky GUCCI a impéria Pinault – Printemps - Redoute ( PPR) a vytvorenie GUCCI Group, toto spojenie obsahovalo repertoár takých mien ako Yves Saint –Laurent, Stella McCartney a Alexander McQueen.

Nekonečný boj so zástupcami PPR viedli k ukončeniu kontraktu Forda so značkou GUCCI, náhrada sa však nehľadala ľahko.

V jeho šľapajách kráčali John Ray ako šéf pre pánsku tvorbu, Alessandra Facchinetti pre dámsku líniu a Frida Giannini, zodpovedná za doplnky. Posledná menovaná sa v roku 2006 stáva kreatívnou riaditeľkou pre všetky línie.

Jej správnou voľbou bolo poprehrabávať sa v archívoch a spojením histórie a jej zručností vzniklo nádherné prepojenie minulosti a prítomnosti, vďaka ktorému sa do nového šatu zaodeli ikonické Flora, La Pelle Guccissima (vzor tak náročný na prevedenie, že je nemožné ho sfalšovať), Jackie O kabelka a „New Bamboo“ kabelka (bambusová rúčka je doprevádzaná bambusovými strapacami). Na finálne dokončenie bolo potrebných 13 hodín ručnej práce a za najdrahšiu sa považuje jej prevedenie z pytóna, ktoré stálo približne toľko ako auto strednej triedy zo žilinskej automobilky.

Chvályhodná je spolupráca GUCCI a UNICEF-u od roku 2005. Veľká časť ziskov z predaja kolekciíi vytvorených výhradne pre UNICEF je odvádzaná na podporu vzdelania, lekárskej starostlivosti, zabezpečenia pitnej vody pre deti v Afrike. Na boj proti chudobe boli darované milióny dolárov.

Na ilustračnej fotografii je Jennifer Lopez so svojimi dvojčatami (Max a Emme) v aktuálnej reklamne kampani Gucci pre Unicef.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.