loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Giorgio Armani

Giorgio ArmaniGiorgio Armani - tvorba
Giorgio Armani

Giorgio Armani
Giorgio Armani

....ak by som mal byť odkázaný na príjem z tantiém, rád by som bol ten, čo vynašiel vývrtku na víno.....

Muž, ktorému nefalšovaný úsmev hrá na perách tak často, ako snehová kalamita postihne Afriku, je známy minimalizmom, jednoduchosťou, precíznosťou a eleganciou. Ctí ho fakt, že síce nevyšiel z radov žiadnej z prestížnych svetových škôl módy ani designu, vie si modely nielen navrhnúť, ale aj ušiť, ak by to bolo zapotreby.

Narodil sa roku 1934 na severe Talianska v mestečku Piacenza. Už ako dieťa bol fascinovaný filmom, ten ho ľahko dokázal vtiahnuť do reality tak odlišnej od tej skutočnej, že sa začal pohrávať s myšlienkou vytvorenia si vlastného dokonalého sveta, a pochopil, že móda a všetok ten luxus, čo s ňou ide ruka v ruke, môže byť základnou ingredienciou stvorenia svojho sna.

Na naše šťastie sa vzdal plánov doštudovať lekársku fakultu na Univerzite v Bologni, k čomu výraznou mierou prispela aj jeho osobná skúsenosť z nemocnice počas povinnej základnej vojenskej služby a samotný fakt, že ťažko znášal pohľad na krv.

Vo veku 27 rokov mu sudičky prihrali miesto v prestížnom milánskom obchodnom dome La Rinascente, kam síce pôvodne prišiel len ponúknuť na predaj svoje fotky, tie však zaujali natoľko, že mu sprvoti dovolili navrhovať výlohy, a neskôr bol povýšený do role nákupcu..

V roku 1964 ho získal na svoju stranu Nino Cerruti a spolu tvorili kolekciu Hitman. O dva roky neskôr stretáva Armani architekta Sergia Galeottiho, ktorý ho presvedčí, aby Armani začal pracovať na vlastnej značke. Počas nasledujúcich rokov Armani nielen báji o budúcom impériu, ale sa aj autorsky podieľa na kolekciách iných návrhárov, medzi ktorými na zozname figurujú Ungaro a Zegna.

Rok 1974 symbolizuje založenie značky Armani S.p.A, ktorej spoluvlastníkom je aj Sergio Galeotti. Jeden sa stará aby obchod prekvital a druhý, aby bolo čo predávať. A tak svetlo sveta uzrie prvá kolekcia pod vlastným menom.

Osud sa spečatil telefonátom režiséra Paula Schradera, ktorý Armaniho požiadal, aby zaodel predstaviteľa hlavnej role Johna Travoltu. Travoltu nakoniec nahradil Richard Gere a keď v roku 1980 prišiel do kinosál film Americký Gigolo, obom im priniesol svetovú slávu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.