loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Móda » Dizajnéri a prehliadky » Galliano - posledná prehliadka Dior

Galliano - posledná prehliadka Dior

Galliano - posledná prehliadka DiorKolekcia Dior Prêt-á-porterKolekcia Dior - Jeseň 2011Farebné kombinácieDior s eleganciouKoktejlové šaty - Dior
Galliano - posledná prehliadka Dior

Galliano - posledná prehliadka
Galliano - posledná prehliadka

V Paríži sa počas týždňa módy Paris Fashion Week uskutočnila aj posledná módna show značky Dior, podpísaná slávnym menom - Galliano.

Britský návrhár, ktorý bol spojený s módnym domom Dior už od roku 1997, bol náhle prepustený v atmosfére škandálu, keď v jednom z parížskych barov, dal svetu značne podgurážaný, najavo svoje antisemitské názory.

Na internete sa objavilo aj video s podobným incidentom z decembra 2010 z rovnakého baru, v ktorom opitý Galliano vyhlasuje, že miluje Hitlera.

Gallianovo správanie spôsobilo pobúrenie vo svete módy a šoubiznisu.

Herečka Natalie Portman, ktorej starí rodičia boli zabití počas vojny v koncentračnom tábore v Osvienčime, odmietla pokračovať v spolupráci s Dior, a to i napriek skutočnosti, že je tvárou parfému Miss Dior Cherie. Na poslednú chvíľu Portman tiež odstúpila aj od šiat značky Dior, v ktorých sa mala reprezentovať na slávnostnom odovzdávaní Oscarov.

Módny dom Dior tak veľmi nemal na výber, a Galliana chtiac nechtiac musel prepustiť.

Situáciu im sťažil aj samotný fakt, že k incidentu a rozhodnutiu o profesnom osude Galliana muselo dôjsť len pár dní pred prehliadkou Dior Jeseň / Zima 2011 na Fashion Week v Paríži, jednej z najvýznamnejších udalostí vo svete módy.

Atmosféra počas show bola vzhľadom na nové okolnosti pomerne skľučujúca. Prvýkrát sa na prehliadkovom móle neukázal samotný návrhár.

Dior teraz čelí náročnej úlohe: nájsť nového návrhára na miesto hlavného projektanta svojich kolekcií.

Kto teda nahradí Galliana?

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.