loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Dolce & Gabbana

Dolce & GabbanaKto obľubuje značku Dolce&Gabbana?
Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana
Dolce & Gabbana

Domenico Dolce sa narodil 13.8.1958 poblíž Palerma na Sicílii. Od malička mal k móde blízko, návrhy a tvorba odevov boli to pravé orechové, to bol jeho spôsob vyjadrovania, porozumenia ľudskej duši a naplnenia jej túžob. Zameral sa na to, aby bol vytvorený model presne tým, po čom ľudia od veku vekov túžili bez toho, aby si toho boli vedomí. Módu študoval a prax nadobudol v rodinnej krajčírskej dielni.

Stefano Gabbana prišiel na svet 14.11.1962 v Miláne. Sám seba videl vo svete reklamy, to ho priviedlo k štúdiu grafického dizajnu, ale zmýlil sa, móda ho uchvátila a dizajn mu len pomohol lepšie jej porozumieť.

Ich cesty sa skrížili v roku 1980 v milánskom ateliéri. Od roku 1982 už tvorili nerozlučnú dvojku, ktorá sa z celej sily snažila preraziť vo veľkom svete. Prvú prehliadku si zorganizovali sami, v malom byte, v tichosti a bez akejkoľvek mediálnej podpory. Zopár ochotných priateľov im poslúžilo ako manekýni, s nimi sa snažili zviditeľniť, kde to len šlo, neštítili sa ani stánkov s rýchlym občerstvením.
Snaha sa neminula účinkom, začalo sa o nich hovoriť a dotiahli to až na milánske predvádzacie mólo. Zaujali, zožali ovácie a prvá dámska kolekcia pod značkou Dolce&Gabbana uzrela svetlo sveta v marci 1986.

Ich štýl mieša prvky mužského a ženského oblečenia v duchu hesla, že v každej žene drieme kus muža a naopak. Nepáči sa im, že to len moderná doba striktne definuje pánsku a dámsku módu, história dopriala mužom opätky, parochne, make-up a neubrala im na mužskom egu.

Úspech ich kolekcií tkvie v kompromise zladiť vzájomne ich osobitý vkus, pričom niektorý kus je možno viac Dolce, iný zas Gabbana, ale s výsledkom sú vždy obaja spokojní. Ich kolekcia sa mení každú sezónu, ale najobľúbenejšie kusy sa objavujú v každej. Nekopírujú slepo trendy, riadia sa momentálnymi pocitmi. Skice sa líšia od výsledného produktu, ale vždy je to ich vkus čo predáva a je žiadaný, nie módny trend. Sami hovoria, že keby sledovali čo letí, nemuselo by sa im to vyplatiť, lebo móda neprihliada na ich názor a nie vždy je k nim milosrdná.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.