loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Chloé

ChloéKto obľubuje značku Chloé?
Chloé

Chloé
Chloé

Ak ísť cestou prêt-à-porter, tak s puncom luxusu!

Paríž 50. roky minulého storočia. Časy keď diktát módy bol v rukách tvorcov Haute Couture, kvalitných vecí ušitých z kvalitných látok a na mieru zákazníčky, to boli časy keď menej majetné dámy mohli len ticho závidieť a tie zručnejšie kopírovať nekresťansky drahé modely.

To boli časy keď na scénu vstupuje Gaby Aghion, rodená Egypťanka, kráska s voľnomyšlienkárskym duchom, odmietajúca zkostnatenosť módnych odevov, majúca cit pre štýl a marketing. Vycítila dieru na trhu a stala sa priekopníčkou toho, čomu dnes hovoríme konfekcia.

Gaby Aghion založila v roku 1952 značku Chloé, stála v jej čele pätnásť rokov a vytváraním ľahkých ženských, ale ručne robených šiat zadefinovala pojem prêt-à-porter .

Módny dom Chloé sa nikdy nebránil myšlienke dať príležitosť mladým tvorcom, v roku 1966 tu ako 28-ročný začínal Karl Lagerfeld, ktorý sa ku značke vrátil a viedol ju v rokoch 1992 -1997. Ďalšou známou tvárou je Stella McCartney, ktorá tvorila pre túto značku v rokoch 1997-2001. Stellina asistentka a spolužiačka z prestížnej Cental Saint Martin College of Art and Design Phoebe Philo prevzala žezlo v rokoch 2001 - 2006 . Za jej vlády uzrela svetlo sveta Paddington kabelka, ikona vo svete dámskych tašiek.

Keď Phoebe Philo akceptovala ponuku značky Celine, nahradil ju Paulo Melim Andersson, čo mnohých zaskočilo, nakoľko očakávali, že voľná pozícia bude podľa tradície ponúknutá asistenke Phoebe Philo Hannah McGibbon a nie „prišelcovi“ z Marni. K tomuto kroku došlo o 18 mesiacov neskôr a odvtedy je v čele značky už spomínaná Hannah McGibbon.

Jej pozícia však vôbec nie je ľahká. Často je porovnávaná s predchodkyňou, vyčíta sa jej odklon od tradičného a rokmi overeného štýlu Chloé. Typický dievčenský bohémsky „chic look“, mašličky, volániky, krátke nohavice pýtajúce si nohy gazely, platformy, veselé kabelky a náhrdelníky so zvieratkami boli nahradené pohodlnými topánkami, nízkymi sandálkami, klasickými pánskymi sakami a polodlhými kabátmi, ktoré doplnili roláky, nohavice s vysoko položeným pásom a dopredu sa derú aj „twisťáky“ .

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.