loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Balenciaga

BalenciagaKto obľubuje značku Balenciaga?
Balenciaga

Balenciaga - Nicolas Ghesquiere
Balenciaga - Nicolas Ghesquiere

Móda je závislosť!

Žena z mesta, plná sebadôvery, štíhla vďaka zdravému životnému štýlu, v priliehavých líniách zvýrazňujúcich zadné partie - to je žena oblečená od hlavy po päty v značke Balenciaga.

Muž stojaci dnes za menom Balenciaga nikdy neštudoval na prestížnej umeleckej škole, jeho vzdelaním bola dielňa J.P.Gautiera, ktorému dva roky varil kávu.

Nicolas Ghesquière sa narodil v roku 1971 v Lille, detstvo prežil v malom mestečku Loudun, kde už v útlom veku komentoval oblečenie svojich kamarátok, prešíval záclony starej mamy na módne kreácie a z jej sklenených lustrov tvoril náušnice.
Vo veku 15 rokov bol pevne presvedčený, že móda bude jeho živobytím. Mihol sa v ateliéri Agnes B.,Corinne Gobson a v roku 1991 ho Myriam Sheafer uviedla do ateliéru J.P. Gaultiera.

V roku 1997 sa stal dvorným návrhárom pre značku Balenciaga.

Jeho modely sú tak trochu pohľadom do budúcnosti, kombináciou Science Fiction a francúzskej ulice. Pôvodné skice na papieri majú málo spoločného so zhotoveným modelom, každá kolekcia sa rodí zo dňa na deň, postupne, pridávaním momentálnych ideí a nálad. Ide skoro až o industriálny proces, ktorého výsledkom je prísna geometria, takmer architektúra.

Letnú kolekciu 2010 poskladal z ultrakrátkych sukničiek, topov s pásikavým vzorom, skombinoval vertikálne a horizontálne prúžky, bielu,čiernu a šedú farbu oživenú tyrkysovou, oranžovou, červenou a ružovou farbou, ultrapriliehavé nohavice sú druhou kožou a koža je aj ústredným materiálom letnej kolekcie.

V zimnej kolekcii 2010 sa objavia krátke kabátiky, akoby o dve čísla väčšie ako ich nositeľka,  opäť doplnené krátkymi sukničkami a úzkymi nohavicami. Čierna, biela, šedá, hnedá a béžová, pletené a háčkované šaty budú dominovať v tejto kolekcii.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky dizajnéri a prehliadky
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.