loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Bábätko » Vývoj dieťaťa v 5. mesiaci života

Vývoj dieťaťa v 5. mesiaci života

Vývoj dieťaťa v 5. mesiaci životaPsychologický rozvoj bábätkaHranie, motivácia a zdravie
Vývoj dieťaťa v 5. mesiaci života

Hra poležiačky precvičuje krčné svalstvo
Hra poležiačky precvičuje krčné svalstvo

Piaty mesiac života

Všimli ste si, ako silno dokáže vaše dieťatko držať predmety v ruke? Z chrbátika sa už dokáže prevrátiť na bok alebo na bruško. Dokáže zaprieť ruky a nohy na to, aby sa dokázalo otočiť. Pozor teda, aby ste ho nenechali na posteli alebo na gauči bez dozoru!

Dieťa spoznáva sed a páči sa mu to. Hoci ešte nedokáže sedieť samostatne, sedí s oporou. Ak sa však natiahne za hračkou, môže sa ľahko zgúľať na zem. Preto je dobré, ak miesto, na ktorom sedí, vyplníte vankúšmi. Ak sa chce hrať poležiačky, nechajte ho ležať na brušku, nech si precvičuje krčné svalstvo.

Občas môžete mať pocit, že dieťatko nenapreduje dopredu. Zrazu uviazlo na jednom bode a akosi sa mu z neho nechce pohnúť. Je to v poriadku a je to normálny priebeh jeho rozvoja.

Nesnažte sa urýchľovať kŕmenie pevnou stravou. Lekári ju odporúčajú až od ukončeného šiesteho mesiaca veku. Žalúdok dieťaťa dovtedy nie je prispôsobený tomuto druhu potravy. Aj keď sa dieťa môže chcieť kŕmiť samo, je ešte príliš skoro. Nechajte ho fľašku držať, ale nenechajte ju v jeho plnej moci.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky bábätko
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.