loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Bábätko » Vývoj dieťaťa v 4. mesiaci života

Vývoj dieťaťa v 4. mesiaci života

Vývoj dieťaťa v 4. mesiaci života Psychologický rozvoj bábätkaHranie a motiváciaZdravie bábätka
Vývoj dieťaťa v 4. mesiaci života

Pohyb vo vode dieťaťu prospieva
Pohyb vo vode dieťaťu prospieva

Štvrtý mesiac života

Uvedomujete si, že vaše miminko oslávilo prvý štvrťrok svojho života? Neuveriteľné, však? A je to akoby včera, čo ste ho videli prvýkrát.

Dieťa by doteraz malo nadobudnúť dvojnásobok svojej pôrodnej hmotnosti. Ako dieťatko rastie, rastie tiež jeho žalúdok a už nepotrebuje jesť tak často ako doteraz. Stačí ho kŕmiť štyri až päťkrát denne. Tým, že si všíma všetko okolo seba, kŕmenie začína byť zložitejšie. Preto ho kŕmte v pokojnej miestnosti.

Pomaly začínajú rásť zúbky. Niektoré deti môžu cítiť bolesť dlhšie, niektorým sa zjaví zúbok hneď. Prejavov rastu zúbkov je niekoľko: dieťa slintá, hryzie do predmetov, odmieta fľašku alebo prsník, trie si líčko alebo ma redšiu stolicu.

Pravidelne nechávajte dieťa ležať na brušku, aby si posilňovalo svalstvo na rukách a na krku. Ak sa hrá na brušku, dajte mu hračku na dosah tak, aby sa za ňou muselo trochu natiahnuť. Dieťa by malo pri priťahovaní za ruky zdvíhať hlavičku a udržať sa. Pohyby rúk a nôh sú koordinované a dieťa ich má pod kontrolou.

Ak máte možnosť, chodievajte s drobcom pravidelne na plaváreň. Pohyb vo vode nielenže pestuje kladný vzťah s vodným prostredím, ale tiež podporuje rozvoj motoriky a posilňuje imunitný systém.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky bábätko
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.