loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Vianočné sviatky s deťmi

Vianočné sviatky s deťmi

Vianočné sviatky s deťmiZábava pre deti
Vianočné sviatky s deťmi

Vianočné sviatky s deťmi
Vianočné sviatky s deťmi

Vianoce sú čas, kedy sme milší, máme k sebe bližšie, stretávame sa s ľuďmi, ktorých nevidíme po zvyšok roka a pokojnejšie reagujeme na pracovný stres. Lenže stres sa rodí inde: treba dokúpiť vianočné darčeky, zorganizovať celú rodinu, upratať, napiecť...

Na niečo sme zabudli? Ach áno, decká majú prázdniny! Nudia sa, máme ich stále pod nohami, a teda aj ďalšiu úlohu – ako ich zabaviť? Zapnite tlačiareň, náš článok vytlačte, zaveste na chladničku a o zábavu máte postarané.

Čítajte naše tipy!

1. Nechajte ich zdobiť stromček

  • Vo väčšine rodín nosí stromček Ježiško. Pravdepodobne ho postaví v obývačke. Avšak, deti majú radi stromček aj vo svojej izbe. Dovoľte im ho. Stačí malý, ktorý kúpite za lacný peniaz v supermarkete. A ozdobiť ho nechajte dieťaťu. Môžete mu dať financie, za ktoré si ozdoby kúpi, prípadne si ich môže sám vyrobiť. To, ako ho ozdobí, vám dokonca veľa povie o jeho osobnosti.
2. Pečenie hrou
  • To bude vyžadovať viac času, ako keby ste piekli sama. Avšak, zabijete dve muchy jednou ranou: zabavíte deti a urobíte ďalšiu z vianočných povinností. Deti zbožňujú pomáhať pri pečení a zdobení. Podľa ich veku prispôsobte náročnosť pečenia. Pamätajte si, že nie je dôležité to, či sú koláčiky dokonalé alebo nie. Starí rodičia sa skôr potešia medovníkovému nepodarku od svojho vnúčaťa ako od dokonalého, ale z obchodu.
3. Ak máte na Vianoce návštevu, deti pre ňu môžu pripraviť krátke predstavenie
  • A starší môže viesť toho mladšieho. Naučte ich koledy, ktoré môžu zaspievať starým rodičom. Ak slávite kresťanské Vianoce, môžu im prečítať kapitolu z detskej Biblie, alebo zahrať scénku z betlehemských jasličiek.
4. Detskú izbu nechajte na dieťati
  • Nechajte ho niesť zodpovednosť za vlastnú izbu. To znamená vypratať hračky, s ktorými sa už nehrá, a ktoré môžete spoločne odniesť do charity alebo detského domova. Naučíte ho tak, že Vianoce nie sú len o prijímaní, ale tiež o dávaní. Podobne, vypracte staré oblečenie, je viac než pravdepodobné, že po Vianociach do skrine pribudne ďalšia kopa.
5. Dovoľte deťom pripraviť darčeky pre členov rodiny
  • Ak darčeky nenosí Ježiško, prípadne, ak Ježiško nosí len jeden (najdôležitejší) darček, nechajte decká, aby ich vyrobili samé. Nemusí to byť nič zložité, určite poteší aj namaľovaný obrázok na vianočnú tému! Vyrobte aj obaly, nielen darčeky!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.