loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Tehotenstvo » Tehotenstvo a cestovanie

Tehotenstvo a cestovanie

Tehotenstvo a cestovanieBezpečnosť a komfort cestovania
Tehotenstvo a cestovanie

Cestovať tehotná
Cestovať tehotná

Tehotenstvo a cestovanie

Ak ste tehotná a po všetkých pozitívnych zážitkoch s tým spojených ste sa začali trocha obávať obmedzení, ktoré na vás teraz čakajú, nestrácajte optimizmus. Pokiaľ vo vašom prípade nejde o rizikové tehotenstvo, cestovania sa vzdať nemusíte. Majte iba na zreteli váš výnimočný stav a prijmite potrebné opatrenia:

Pred cestou

  • Poraďte sa so svojím lekárom a vypočujte si jeho rady a námietky
  • Vezmite si svoju materskú knižku a prípadne lekárske predpisy na lieky, ktoré užívate
  • Informujte sa o lekárskej infraštruktúre na mieste vašej dovolenky
Vyberte si správne čas a miesto vašej cesty
  • Do 7. mesiaca si môžete vyberať aj vzdialené destinácie, ale po tomto období sa to vyslovene neodporúča. Asi 6 týždňov pred plánovaným dátumom pôrodu sa už nevzďaľujte na viac ako 2 hodiny cesty od vašej pôrodnice.
  • Vyberajte si na svoje cesty miesta, kde sa nebudete príliš vystavovať priamemu slnku. Väčšina budúcich mamičiek sa totiž sťažuje na návaly tepla a intenzívnejšie potenie. Cievy sa rozširujú, nohy sú ťažké a opúchajú. Zvyšuje sa aj riziko tvorby strií a to i napriek pravidelnej hydratácii v takomto teplom počasí.
  • Vyhýbajte sa exotickým destináciam, kde sa vyžaduje zvláštne očkovanie. Nevhodné su pre vás i miesta s vysokým výskytom komárov, chráňte sa oblečením ktoré vám zakryje čo najväčšiu časť tela a prípravkami odpudzujúcimi tento hmyz.
  • Neplánujte si fyzicky náročné túry a výlety, orientujte vašu cestu na relax. Ideálne sú napríklad prímorské letoviská, ako šport sa odporúča plávanie a dlhé prechádzky.
  • Nepite na cestách vodu inú ako kupovanú v uzavretých fľašiach, nejedzte nič surové, hlavne mäso musí byť tepelne upravené. Zeleninu a ovocie dôkladne umyte alebo ošúpte. 

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky tehotenstvo
 
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.