loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Starí rodičia a naše deti

Starí rodičia a naše deti

Starí rodičia a naše detiRady pre starých rodičov
Starí rodičia a naše deti

Starí rodičia a naše deti
Starí rodičia a naše deti

V súčasnosti, keď obaja rodičia pracujú na plný úväzok, starí rodičia často zapĺňajú v živote dieťaťa aj miesto vychovávateľa. Alebo naopak, keďže čoraz viac mladých žije v inom meste alebo v inej krajine, starí rodičia vidia svoje vnúčatá len niekoľkokrát do roka. Nech už ide o situáciu takú alebo onakú, jedno je jasné: starý rodič by mal plniť aktívne miesto v živote dieťaťa.

Ak sa starí rodičia starajú o vášho miláčika pokiaľ ste v práci, musia nasledovať pravidlá, ktoré stanovíte vy. Musia poznať detský režim, podmienky odmeňovania, ale aj trestov.

Ak starí rodičia žijú ďaleko, snažte sa, aby ste sa nevideli len na sviatky alebo rodinné udalosti. Na každú návštevu deti pripravte a spravte si z nich niečo špeciálne: varte guláš, opekajte, nechajte starých rodičov čítať deťom rozprávky, alebo ich uložiť do postele.

Nech už starí rodičia žijú na inej ulici alebo v inej krajine, dieťa má nárok kontaktovať ich kedykoľvek chce. Najmä v dnešnej dobe, keď máme internet skoro každej domácnosti. Deťom nezabudnite pripomenúť ich narodeniny, spoločne im pripravte darček, alebo pošlite pohľadnicu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.