loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Rola staršieho súrodenca

Rola staršieho súrodenca

Rola staršieho súrodencaRola staršieho súrodenca v praxi
Rola staršieho súrodenca

Rola staršieho súrodenca
Rola staršieho súrodenca

Pripravujeme dieťa na úlohu staršieho súrodenca

Nové bábätko znamená zmenu pre celú rodinu. Rodičia sa najprv pripravujú na jeho príchod, potom sa venuje veľa pozornosti jeho prvým týždňom a zrazu, starší súrodenec, ktorý sa doteraz cítil centrom vesmíru, je odstrčený. Hoci deti sa prispôsobujú novej situácii rýchlo, môžete mu to uľahčiť aj na vašej strane. Ako?

Počas tehotenstva

  • Neexistuje najvhodnejší čas, kedy dieťaťu povedať, že do rodiny pribudne ďalší drobec. Spravte tak však najneskôr v šiestom mesiaci tehotenstva. Ak je dieťa ešte malé a nerozoznáva čas, namiesto dátumu mu povedzte obdobie, v ktorom sa bábätko narodí: okolo Vianoc, cez prázdniny, po Veľkej noci, okolo narodenín sesternice.
  • Pravdepodobne dostanete veľa otázok o tehotenstve, odpovede samozrejme závisia od veku dieťaťa. Netreba hneď hovoriť o sexe, stačí vysvetliť, že dieťatko sa vyvíja v maternici, mamininom brušku. Ak ho zaujíma viac, ukážte mu ultrazvukové obrázky, navštívte svojich kamarátov, ktorí majú malé dieťatko, spoločne nakúpte hračky a oblečenie. Nevynechajte ho z vyberania mena, prípadne, ak je to možné, vezmite ho na ultrazvuk, kde bude môcť počuť tlkot srdiečka.
  • Rozprávajte o dieťatku pomerne často, ale nie stále. Staršie dieťa musí vedieť, že tehotenstvo nie je jediná dôležitá vec vo vašom živote. Už od začiatku referujte k bábätku ako k sestričke alebo bračekovi.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.