loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Tehotenstvo » Prvé príznaky tehotenstva

Prvé príznaky tehotenstva

Prvé príznaky tehotenstva
Prvé príznaky tehotenstva

Prvé príznaky tehotenstva
Prvé príznaky tehotenstva

Prvé príznaky tehotenstva

Zvracanie, únava, opuchnuté prsia, častejšie močenie. Tieto symptómy sa zvyčajne spájajú s tehotenstvom. Avšak nie u každej ženy sa prejavuje tehotenstvo rovnakými prvými príznakmi. Dokonca ani vynechanie menštruácie nemusí vždy znamenať tehotenstvo. Netreba totiž zabúdať, že vynechanú menštruáciu môže niekedy spôsobiť stres, choroby, zmena prostredia, štýl života.

Stáva sa, že niektoré ženy jednoducho cítia, že sú v inom stave a niektoré sa zasa s prekvapením dozvedia o svojom novom stave až po 3 mesiacoch.

Teplota
Keď vám mešká menštruácia a zároveň je vaša telesná telota 37oC a vyššia, je vysoko pravdepodobné, že ste tehotná. Pri pravidelnom cykle sa totiž pred príchodom menštruácie teplota znižuje a ostáva na normálnej úrovni až do nasledujúceho obdobia ovulácie. Ak otehotniete, teplota ostane zvýšená. Ak ste si však cyklus pravidelne nekontrolovali, meranie teploty pri meškaní menštruácie nemusí byť príliš smerodajné. V takom prípade je najlepšie použiť tehotenský test.

Tehotenský test

Kúpite ho v lekárni. Stačí niekoľko kvapiek ranného moču. Výsledok sa objaví po pár minútach. Tehotenské testy z lekárne nie sú vždy stopercentne vierohodné, preto ak je výsledok negatívny, po niekoľkých dňoch je dobré test zopakovať, alebo navštíviť gynekológa. 

Krvný test
Po ňom si budete úplne istá. Koncentrácia chorionického gonadotropínu-HCG, hormónu produkovaného v tehotenstve, potvrdí, či bábätko čakáte alebo nie. Tento hormón, ktorý pomáha udržiavať embryo v maternici, je vylučovaný oplodneným vajíčkom, a následne samotnou placentou.
Analýza krvi umožňuje potvrdiť tehotenstvo už v skorom štádiu, dokonca už osem dní pred očakávanou menštruáciou.

Gynekologické vyšetrenie
Na základe zmien veľkosti a tvaru maternice umožňuje potvrdiť graviditu. Krček maternice je zatvorený, vytvára málo hlienu a má fialové zafarbenie. Takéto vyšetrenie je možné vykonať mesiac po meškajúcej menštruácii. 
Prsia sa začínajú meniť: zväčšujú sa, bradavky sú opuchnuté.
Ultrazvuk potvrdí tehotenstvo na 100 %.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky tehotenstvo
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.