loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Tehotenstvo » Nedarí sa vám otehotnieť? Zvýšte svoje šance!

Nedarí sa vám otehotnieť? Zvýšte svoje šance!

Nedarí sa vám otehotnieť? Zvýšte svoje šance!Zmeňte svoje návyky
Nedarí sa vám otehotnieť? Zvýšte svoje šance!

Tehotenstvo
Tehotenstvo

Nedarí sa vám otehotnieť? Zvýšte svoje šance na úspešné počatie.

Prestaňte užívať tabletky a samozrejme vysaďte antikoncepciu.
Prerušenie užívania hormonálnej antikoncepcie nezaručuje okamžitý návrat plodnosti. Nepodliehajte preto panike, ak sa vám nepodarí otehotnieť počas prvých troch mesiacov. Vaše telo bude potrebovať čas, aby sa dostalo do bežného rytmu.

Sledujte svoj dátum ovulácie.
Vtedy je pravdepodobnosť otehotnenia najvyššia. Ovulácia prichádza zvyčajne 14 dní pred začiatkom nasledujúcej menštruácie. Ak váš cyklus ale nie je pravidelný, musíte siahnuť po ďalších metódach. Môžte využiť klasické meranie bazálnej teploty. Pravidelné záznamy vašej telesnej teploty vám odhalia jej mierny nárast tesne po ovulácii. V lekárni si môžete kúpiť ovulačné testy, ktoré merajú koncentráciu luteinizačného hormónu LH v moči. Táto je najvyššia 12 až 24 hodín pred ovuláciou. Testy sú spoľahlivé na 96 %.
Ďalším indikátorom je hlien na vonkajších rodidlách, ktorý je v ovulačnom období priehľadný a elastický.
Niektoré ženy pociťujú v čase ovulácie bolesť v okolí vaječníkov, alebo majú zvýšenú chuť na sex. Kombináciou niekoľkých ukazovateľov či príznakov sa naučíte relatívne presne určovať najvhodnejší čas na vytúžené počatie.

Milujte sa!
Spermie, ktoré migrujú maternicou a vajíčkovodom, žijú asi 72 hodín, pohlavný styk by ste teda mali mať minimálne raz za tri dni. Pred očakávanou ovuláciou si ale dajte asi 2-3 dni prestávku, aby bolo zabezpečené dostatočné množstvo spermií.
Nebolo vedecky dokázané, že sex v niektorých konkrétnych pozíciách uľahčuje oplodnenie.
Ak používate lubrikanty, uistite sa, že neobsahujú zložky, ktoré negatívne pôsobia na spermie. Takéto prípravky nie sú antikoncepciou v pravom slova zmysle, no aj napriek tomu môžu sťažiť vaše pokusy o otehotnenie.

Aj ročné obdobie má význam

Plodnosť u mužov nie je rovnaká v každom ročnom období. Viac spermií sa vytvára na začiatku jari a na konci jesene. Na konci leta a na začiatku jesene sú spermie pohyblivejšie. Jeseň a začiatok zimy je teda vhodným obdobím na počatie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky tehotenstvo
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.