loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Nechutí mu?

Nechutí mu?

Nechutí mu?
Nechutí mu?

Nechutí mu?
Nechutí mu?

S radosťou navaríte špecialitu, ktorá drobcovi MUSÍ chutiť a jediné, čo ono spraví je, že to dá do pusy, následne zmraští tváričku, vypľuje a spustí taký krik, že aj susedia o tri poschodia vyššie musia mať dojem, že dieťa týrate.

Skúste ísť na to tak, ako všetky svetoznáme opatrovateľky.

1. V skúšaní vytrvajte

  • Vedeli ste, že dieťa potrebuje okoštovať nové jedlo viac ako desaťkrát, aby si uvedomilo, či mu chutí? Takže, ak sa stane, že vám potravinu odmietne, skúste to po niekoľkých dňoch zas. A zas... A zas...
2. Skúšajte vtedy, keď je dieťa pokojné
  • Ak sa necíti dobre alebo je unavené, s veľkou pravdepodobnosťou novú potravinu nepríjme. V takomto období vyžaduje komfort, to, na čo je navyknuté. Novinky skúšajte, ak ho nič netrápi.
3. Vždy len jednu potravinu
  • Pomaly ďalej zájdete. Nech máte po ruke akokoľvek dobrý recept, ak obsahuje veľa potravín, ktoré dieťa nepozná, odložte ho do poličky. Dajte si načas a potraviny predstavujte postupne.
4. Na začiatku neprichucujte
  • Vám sa môže zdať, že jedlo nemá chuť, ale je také, ako ho dieťatko potrebuje. Nepridávajte cukor, soľ, vegetu ani korenie.
5. Dávajte si pozor na teplotu
  • Ak si dieťa popáli podnebie, túto nepríjemnosť si spojí s jedlom. Dajte si preto pozor, aby ste mu nedávali nič horúce.
6. Učte ho kŕmiť sa samé
  • Pre dieťa je zábavnejšie, ak môže robiť presne to isté, čo robíte vy: kŕmiť sa. Majte dve lyžičky, jednu pre vás a jednu do jeho ručičiek. Nechajte ho kŕmiť sa a popritom do úst prekĺznite svojou lyžičkou.
7. Nebojte sa kúskov
  • Niektoré deti preferujú kúsky jedla, nie puré. Varená zelenina, plátky chleba a kúsky syra alebo mäsa sú skvelé potraviny na to, aby si ich dieťatko mohlo zobrať do rúk, prezrelo si ich a videlo, čo vlastne je.
8. Menej je viac
  • Nové jedlo dávajte v menších dávkach. Lyžička vás na prvýkrát dostane ďalej než plná miska.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.