loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Bábätko » Narodili sa nám dvojičky

Narodili sa nám dvojičky

Narodili sa nám dvojičkyStarostlivosť o dvojčatá
Narodili sa nám dvojičky

Narodili sa nám dvojičky
Narodili sa nám dvojičky

A je to tu. Deň D. Stali ste sa matkou. Matkou DVOJČIAT. Hovoria vám, že to bude len o niečo ťažšie ako s jedným dieťatkom. V očiach im však vidíte, že si myslia presne to, čo vy. Že to bude MINIMÁLNE dvakrát ťažšie.

My vám hovoríme – a NAOZAJ si to myslíme – že to zvládnete. Bude to chcieť čas, bude to chcieť hodne nervov, ale každým dňom to bude ľahšie.

A tu je niekoľko rád na prežitie:

1. Chyťte sa každého pomocného prsta, ktorý vám ponúknu.

  • Nehanbite sa za to. Matka má čo robiť s jedným novorodencom, nieto ešte s dvojitou dávkou. Ak vám môže pomôcť vaša mama alebo svokra, dobre pre vás. Ak to nejde, nehanbite sa a nájdite si opatrovateľku. Síce to nie je najlacnejšia záležitosť, je dôležité, aby ste boli nad vecou a vedeli, že je doma niekto, komu môžete aspoň na chvíľu vaše ratolesti zveriť. Zaplaťte si ju hoci aj na jeden deň v týždni a čo v tom čase budete robiť, je len a len na vás. Neostávajte však doma. Choďte do parku, do fitka, sadnite si do kaviarne a čítajte. Ten čas na seba si vychutnajte.
2. Naprogramujte deti na rovnaký režim – čo najskôr.
  • Kedy je ten správny čas, na to prídete sama. Ak prebaľujete, kúpete alebo dojčíte, vždy robte tieto činnosti naraz s oboma bábätkami. Ak jedno plače, venujte sa mu ako prvému, avšak v zápätí spravte to isté pre druhé.
3. Buďte tím.
  • S partnerom si musíte byť oporou. Keď príde z práce, zapojte ho do práce s detičkami. Pre vás to však neznamená odchod do postele. Večerná rutina, varenie, prípadne upratovanie musí byť na vás oboch.
  • Pri kúpaní si vytvorte manufaktúru: každý má na starosti inú činnosť: kým jeden bábätká umýva, ten druhý má na starosti vyzliekanie, utieranie a obliekanie.
  • Noci si s partnerom rozdeľte na dve služby: ak deti plačú pred druhou ráno, služba je na partnerovi, po druhej na vás. To dá každému z vás päť hodín nepretržitého spánku.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky bábätko
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.