loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Moje dieťa je hyperaktívne

Moje dieťa je hyperaktívne

Moje dieťa je hyperaktívne Príčiny ADHDDiagnostika a liečba
Moje dieťa je hyperaktívne

Moje dieťa je hyperaktívne
Moje dieťa je hyperaktívne

Moje dieťa má ADHD

Nedokáže obsedieť na jednom mieste, je ho všade plno, koná impulzívne, nevie sa sústrediť. Niekedy si s ním nevie poradiť ani matka. Čo robiť, keď je dieťa hyperaktívne?

Čo je ADHD?
Pre poruchu, ktorá sa prejavuje nadmernou aktivitou u detí, sa najčastejšie používa termín ADHD. Skratka ADHD (anglicky: Attention Deficit Hyperactivity Disorder) znamená poruchu pozornosti sprevádzanú hyperaktivitou. Ďalšími označeniami pre túto poruchu sú: psychokinetický alebo hyperkinetický syndróm.

Ako rozoznať ADHD od normálnej aktivity dieťaťa?
Každé zdravé dieťa má veľa energie a potrebuje pohyb. Treba si však všímať, či náš „veselý drobec“ nie je až príliš aktívny. Hlavným príznakom ADHD je totiž hyperaktivita. Dieťa potrebuje oveľa viac pohybu než jeho rovesníci, preto nedokáže dlhšie sedieť na jednom mieste. Prosíte ho, aby bol ticho a on aj napriek tomu viackrát vbehne do miestnosti, kde pracuje jeho otec a vyruší ho. Je veľmi impulzívny, koná nerozvážne, bez premyslenia. Má problémy sústrediť sa, ľahko stráca koncentráciu – sedieť na hodine a počúvať učiteľa je pre neho ťažké, podobne ako vykonávanie dvoch činností naraz (napr. písanie poznámok a počúvanie).

ADHD má nepretržitý priebeh, príznaky sa neobjavujú náhle, no práve počas detstva sú viac či menej viditeľné. To, či sú považované za vážne, závisí vo veľkej miere od prostredia, v ktorom dieťa žije a od požiadaviek naň. To isté dieťa v rôznom prostredí môže, ale nemusí byť okolím považované za hyperaktívne.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.