loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Máme doma prváka

Máme doma prváka

Máme doma prvákaAko zvládnuť prvý deňPo začatí školského roka
Máme doma prváka

Máme doma prváka
Máme doma prváka

Pätnástoro na prežitie prvého ročníka

Podobne ako prvé slovo alebo prvý krok, aj prvý školský deň je veľkým míľnikom v živote dieťaťa. Preto vyžaduje špeciálnu pozornosť.

Pred začatím školského roka

1. Informácie, čo prvák potrebuje, vám škola dala ešte na zápise, nájdete ich na školskej web stránke alebo ich dostanete do svojej emailovej schránky. Ak nie, nehanbite sa a informujte sa sama. Ušetrí vám to zbytočné nákupy vecí, ktoré nakoniec dieťa nebude potrebovať.

2. Školák musí byť samostatnejší ako škôlkár. Začnite trénovať už cez prázdniny. Pracujte na jednoduchých úlohách, vyfarbujte omaľovánky, hľadajte rozdiely na obrázkoch. Dieťa by malo zvládnuť venovať sa jednej aktivite aspoň 15 až 20 minút.

3. Samostatnosť znamená aj dokázať si obuť topánku na správnu nohu a zašnurovať si ju, obliecť sa do úboru na telocvik, utrieť si zadok.

4. Ak poznáte niektorých budúcich spolužiakov, dohodnite si s nimi stretnutie ešte počas prázdnin. Deti sa budú potom tešiť nielen do školy, ale aj na nových kamarátov.

5. Oblečenie na prvý deň vyberajte spoločne. Je dôležité, aby sa prvák dobre cítil v tom, čo má na sebe. Majte pripravené viaceré varianty, na dobré aj zlé počasie.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.