loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!

Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!

Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!Typické činnosti pred spánkom batoľaťa
Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!

Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!
Mama, ale ja ešte nechcem ísť spať!

Môže sa stať, že vo veku približne 18 mesiacov, vaše dieťa začne odmietať ísť spať. Je to vhodný čas na to, aby ste zaviedli režim chodenia spať v určitý čas.

Ponúkame vám návod ako pomôcť vášmu 12 až 36 mesačnému dieťatku lepšie zaspať a tak pomôcť aj vám.

Prvým krokom je, aby sa do úsilia pomôcť dieťaťu zapojila celá rodina. Budete sa musieť porozprávať s vašim dieťaťom, vašim partnerom, starým rodičom a všetkým, ktorí sa oň starajú. Zaspávanie by malo byť v pokojnom prostredí a mal by sa úplne vylúčiť stres.

Zapamätajte si, že dieťa dychtí po pravidelnosti. Batoľatá ju majú veľmi radi a vedia oceniť rituály. Ak teda napríklad viete, že nemôžete vaše dieťa kúpať každý večer, tak si ho do zoznamu činností pred spaním ani nedávajte. Takisto by ste sa v čase pred zaspávaním dieťaťa nemali ponáhľať ale nemalo by to ani trvať hodiny. Ideálne je, ak zaspávacie aktivity trvajú od 30 až 60 minút pred časom, keď dieťa zaspáva. Niektoré činnosti ako napríklad kúpeľ alebo čítanie rozprávok môžu trvať dlhšie, pretože dieťa ich má rado.

Všetky tieto aktivity by mali byť spojené s relaxovaním - kúpanie, oblečenie pyžama, umývanie zúbkov, čítanie rozprávky, či pritúlenie si dieťaťa.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u




 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.