loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Leto v záhrade

Leto v záhrade

Leto v záhradeDeti v záhrade
Leto v záhrade

Leto v záhrade
Leto v záhrade

Slnko a teplo – existuje lepší čas vyraziť von? A nemusí to byť len detské ihrisko.

Skúste dieťa zasvätiť do tajov záhrady.

Pre tých najmenších

  • Záhrada môže očariť aj dieťatko, ktoré má len niekoľko mesiacov. Slnko mu dodá vitamín D, rozhliadanie po okolí mu zlepší videnie. Austrálska štúdia dokonca dokázala, že hranie vonku znižuje riziko krátkozrakosti, pretože vďaka slnečnému žiareniu sa v očiach tvorí chemikália, ktorá zabraňuje problémom s očami.
  • Hoci sa bábätko ešte nehýbe, stále ho bude upútavať svet okolo: všetky tie hýbajúce sa steblá trávy, lienky a chrobáky. Nudiť sa isto nebude. Dajte si len pozor, aby bolo v tieni. Ak nemáte v záhrade prirodzený tieň, použite slnečník. A nezabudnite na opaľovací krém.
  • Nepanikárte, ak dieťa vezme do rúk trochu zeme alebo sa zašpiní. Trochu špiny mu neuškodí, práve naopak. Telo si navyká na baktérie, ktoré sa v zemi nachádzajú, a tým si tvorí odolnosť voči astme.
  • Prv, ako necháte po záhrade loziť dieťa, kľaknite si na štyri a rozhliadnite sa z perspektívy, z akej svet vidí dieťa. Nalomené dosky? Ornamenty, ktoré sa dajú rozbiť? Kvetináče? Odstráňte všetky riziká! Nezabudnite na potenciálne únikové východy, cez ktoré môže dieťa „zutekať“. A čo voda? Aj pár centimetrov môže spôsobiť nehodu.
Čo majú radi?
  • Väčšine bude stačiť trávnik, po ktorom sa môžu váľať. Ak je váš trávnik dokonalo upravený a vodorovný, dieťa sa na ňom moc nezabaví. Skúste však niečo iné. Na trávnik nanoste kopčeky zeminy a znovu zatrávnite. Keď zarastú, budú pre deti fantastickou zábavkou, z ktorej sa môžu spúšťať a kotúľať. Zábava na celý deň.
  • Nepotrebujete žiadne drahé šmýkačky a pieskoviská, ktoré si drobci aj tak všimnú len niekoľkokrát. Deti radi skúšajú nové veci a stimulujú svoje zmysly. A to napríklad aj hraním sa so zemou. V kvetinovom záhone mu nechajte časť, v ktorej si môže prehadzovať skalky, dokonca si nejaké tie kvetinky aj odtrhnúť. Kúsky záhonu zapracujte ako džungľu, v ktorej sa môže skryť. Do kvetín postrkajte farebné fóliové motýliky, ktoré kvetinový záhon nielen skrášlia, ale aj zaujmú.
  • Ak máte v záhone drahé kvety, zamyslite sa nad ohrádkou, za ktorú sa dieťa nemôže dostať. Nezabudnite však, že zakázané priťahuje najviac, takže naše odporúčanie je jednoduché: radšej sa drahým kvetom vyhýbajte.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.