loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Leto a deti

Leto a deti

Leto a detiKeď slnko pečie...Dovolenka
Leto a deti

Leto a deti
Leto a deti

Pre batoľatá je leto novou výzvou. Zrazu spoznávajú detské ihriská, hojdačky, chodenie po piesku, slniečko, vodu, častejšie výlety do prírody.

Pre rodičov je to tiež výzva, ale trochu iná: letné choroby, opaľovacie krémy, väčší pozor na to, že váš drobec musí častejšie piť a fakt, že vyberať dovolenku pre troch nie je tak jednoduché, ako to bolo, keď ste boli dvaja. Tu je niekoľko rád, ktoré vám leto môžu uľahčiť.

Letné choroby

Ekzémy

  • Ekzémy sa v lete zhoršujú. Pot zanecháva na pokožke vlhkú vrstvu, ktorá ju irituje. Najlepšie spravíte, ak deti budete strániť prílišnému teplu. Držte ich v chládku a aktivity si plánujte na ráno alebo poobedie.
Zapareniny
  • Teplo a detský zadoček zabalený v plienke? Najvhodnejšie prostredie na zapareniny. Prevencia je jednoduchá: na zadok pravidelne nanášajte krém a ak ste v záhrade, nechajte dieťa pobehovať bez plienky.
Potničky
  • Potničky vznikajú, ak sa telo prehrieva a baktérie spolu s mŕtvou pokožkou zabraňujú unikaniu potu. Najlepšou ochranou pred nimi je vlažný kúpeľ alebo sprcha.
Žalúdočné problémy
  • Najčastejším dôvodom bolestí brucha sú infekcie, ktoré sa do tela dostávajú prostredníctvom vírusov. Ak dieťa dostane hnačky alebo zvracia, najdôležitejšie je, aby malo neustály príjem tekutín. Ak zvracia často, podávajte mu lyžicu vody každých päť minút. Ak vodu odmieta, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc.
Dehydratácia
  • Najmä malé bábätká sú náchylné na prehrievanie, pretože ešte nedokážu dobre regulovať svoju teplotu. Znakom nedostatku tekutín je tmavý moč, ktorý má silný zápach alebo fakt, že dieťa ciká veľmi málo. Ak dojčíte, dieťa nepotrebuje iné tekutiny, ale ak prikrmujete detskou formulou, dávajte mu piť aj čistú vodu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.