loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Kojenie

KojeniePrečo je dojčenie také dôležité?Materské mlieko
Kojenie

Kojenie
Kojenie

Odreté bradavky, bolesť, napätie v prsiach... To je daň za dojčenie. Napriek tomu sa ho nevzdávajte! Dojčenie je totiž veľmi dôležitou súčasťou vývoja vášho bábätka, a od okamihu po prestrihnutí pupočnej šnúry predstavuje aj najintímnejšiu väzbu medzi mamičkou a bábätkom.

Niekoľko dôvodov, prečo by ste mali kojiť

  • Dojčenie veľmi pozitívne ovplyvňuje vývoj vášho dieťaťa, pretože v materskom mlieku sú obsiahnuté všetky potrebné živiny.
  • Po odstrihnutí pupočnej šnúry tvorí kojenie dôležité puto medzi bábätkom a vami. Dieťa sa cíti v bezpečí a v spojení so svojou matkou.
  • Materské mlieko je liek. Ak máte možnosť, dojčite čo najdlhšie. Umelá výživa síce dokáže nahradiť mnohé látky obsiahnuté v materskom mlieku, je však tiež príčinou mnohých alergií a neskoršej neznášanlivosti niektorých potravín.
  • Umelá strava spôsobuje väčšie riziko obezity u detí! Dieťa, ktoré matka pravidelne kojí, je naopak od obezity uchránené.
  • Deti, ktoré v detstve matka pravidelne kojila, sú menej náchylné ku kardiovaskulárnym chorobám ako deti, ktoré vyrastali na umelej výžive
  • V neposlednom rade chráni dojčenie aj vás - najmä pred rakovinou vaječníkov, prsníka a pred osteoporózou.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
ducci25 september, 2011 o 16:46
a hlavne je to krasne ked mozete babetko nakojit :))) ja som sa kojenia pred narodenim dcerky velmi bala ale teraz som velmi rada, ze mozem kojit :)) su s tym spojene aj starosti, existuju vsak rozne masticky napr. bepanthen, ktory mne velmi pomohol - ale radosti urcite prvysuju :)))
 
Ďalšie články z rubriky bábätko
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.