loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Je vaše dieťa pripravené na školu?

Je vaše dieťa pripravené na školu?

Je vaše dieťa pripravené na školu?Rola školáka a vplyv rodičovŠkolská zrelosť a školská pripravenosťŠkolská nezrelosťNávšteva u detského psychológa
Je vaše dieťa pripravené na školu?

Je vaše dieťa pripravené na školu?
Je vaše dieťa pripravené na školu?

Máme doma prváčika!

Už len pár mesiacov a váš drobizg pôjde prvýkrát do školy.

Vo výbere vhodnej základnej už máte možno jasno. Ale máte jasno, aj v tom, či je skutočne vhodný čas na školu?

Tašku, farbičky, ceruzky, perá, štetce, gumu, fixky, vrecúško na prezúvky, obedárik, prezúvky... niečo z tohto máte nakúpené a prichystané už dlhšie, ostatné plánujete uskutočniť až v letných výpredajoch. Na prvý pohľad ste teda vy aj vaša ratolesť dokonale pripravení. Čo má ale znamenať to pichnutie pri srdiečku? Smietka neistoty o tom, či to vaše dieťa skutočne zvládne. Je naozaj pripravené nastúpiť do školy?

Bude sa mu dariť? Nebude za ostatnými zaostávať? Zvykne si na iný režim? Už žiadne obedňajšie sníčky. Nové učiteľky, nové deti a ešte novšie prostredie. 45 minútové hodiny a krátke prestávky? A ako to, že dcérina kamarátka Evka v rovnakom veku, ostáva ešte rok v škôlke? Neunáhlili sme sa?

Ak vás trápia podobné pochybnosti zažeňte ich s nami.

Ponúkame vám základné informácie, ktoré psychológovia označujú pojmom školská zrelosť, ako aj podrobnosti o tom, čo pre vaše dieťa samotný nástup na základnú školu znamená. Čítajte!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
petka4907 august, 2016 o 15:03
Ja som teda nečakala s prípravou až na školu. Moje deco sa učí anglicky už niekoľko mesiacov. Je to podľa mňa skvelý spôsob prípravy. Chodím s ním na kurzy angličtiny pre deti a keď pôjde do školy, tak už bude zvyknuté na celý ten systém učenia sa. :) Ten kurz som našla úplnou náhodou, tu je link, keby niekto mal záujem: http://www.bilingvi.sk/blog/anglictina-pre-deti--porovnali-sme-najznamejsie-ucebnice . Mňa teda netrápia podobné otázky už teraz, ale pravdu povediac, nebola som si pred nedávnom úplne istá, ako to bude zvládať a možno by vtedy ten psychológ aj pomohol..
 
Ďalšie články z rubriky deti
 

Fórum

viac...
Fórum Hranie deti na zemi - Zuzana.Kov Názor na Sunar - barborka235 káva - Libik detox - ternika darček pre svokru - Esíčko Bolesti a šport - ReBarbora Celulitída - Stojkova.marcela1 Kremy proti celulitide - Seny
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.