loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Bábätko » Dovolenka s bábätkom

Dovolenka s bábätkom

Dovolenka s bábätkomČo zbaliť a čo nechať doma?
Dovolenka s bábätkom

Dovolenka s bábätkom
Dovolenka s bábätkom

Ísť na dovolenku s malým dieťaťom nie je jednoduché.

Vaše obavy sú úplne na mieste, najmä, ak je to prvá rodinná dovolenka.

Odkedy môže bábätko cestovať?

  • Niektoré letecké spoločnosti vám dovolia letieť už s dvojdňovým novorodencom. Budete potrebovať lekárske potvrdenie a dieťa musí mať vystavený cestovný pas, prípadne musí byť zapísané vo vašom pase. Prax je však taká, že väčšina rodičov čaká aspoň prvých šesť týždňov.
  • Dieťatko vo veku 3 mesiacov je už úplne pripravené na zmenu prostredia a je natoľko adaptabilné, že mu je jedno, či spí vo vašej spálni alebo v hotelovej izbe.
  • Menenie plienok alebo dojčenie v lietadle nie je žiadna veda. Väčšina toaliet má vybavenie, dosku, na ktorej môžete dieťa ľahko prebaliť. Na dojčenie vám postačí šatka, ktorou prekryjete dieťa a prsník.
Na cestách autom
  • Na oknách majte tienidlá, ktoré dieťa chránia pred priamym slnkom.
  • Autosedačka má byť upevnená vzadu, nie na prednom sedadle.
  • Deti do 18 mesiacov ešte nemajú dokonalo rozvinuté vnútorné ucho, ktoré je hlavnou príčinou cestovnej nevoľnosti. Netreba sa preto obávať, že zvracia. Jediné, čo potrebuje, je dostatok čerstvého vzduchu a málo sladkostí.
  • Nezabudnite na CD-čka s detskou hudbou. Sú dobrým nástrojom aj na uspávanie. Ak môžete, cestu načasujte tak, aby ste začínali v čase, keď je dieťa zvyknuté spávať.
Chráňte ho pred slnkom
  • Deti mladšie ako rok by sa mali úplne vyhýbať slnku. Dôvodom je, že ich pokožka je oveľa citlivejšia a UV žiarenie jej môže ublížiť. Na pláži mu poskytnite neustály chládok a pravidelne ho natierajte krémom s UV faktorom 30 a viac. Deti vysmädnú rýchlejšie ako dospelí, preto si dajte záležať, aby malo pravidelný prísun tekutín.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky bábätko
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.