loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Deti a päť jazykov lásky

Deti a päť jazykov lásky

Deti a päť jazykov lásky Ako prejaviť lásku svojmu dieťaťu?
Deti a päť jazykov lásky

Deti a päť jazykov lásky
Deti a päť jazykov lásky

Napadlo vás niekedy, že ako rodič môžete robiť chyby v spôsobe, akým svojmu dieťaťu prejavujete svoju lásku?

A to nie preto, že by ste boli zlou matkou alebo zlým otcom, ale preto, že jazyk, ktorým dieťaťu svoju lásku dávate najavo, nekorešponduje s jazykom vášho dieťaťa. Pre takéto nedorozumenia sa potom dieťa necíti byť dostatočne milované a vy, rodičia, budete jeho reakciami zarmútení.

Doktor Gary Chapman sa ako psychiater preslávil hlavne svojimi publikáciami a televíznymi reláciami; kniha Päť jazykov lásky existuje aj vo verziách pre dospievajúcich a pre páry. Je v nej opísaných päť jazykov lásky. Každé dieťa sa v zásadnej miere identifikuje s dvoma z nich, a to vždy s jedným ako s primárnym.

Pozorujte správanie svojho dieťaťa a pokúste sa nájsť kategórie, do ktorých sa zaraďuje:

Jazyk č. 1 -  Fyzický kontakt

  • Pokiaľ je pre nás dospelých objatie prospešnejšie ako čokoľvek iné a fyzický dotyk je nám povzbudením, prečo by to malo byť u detí inak? Rozdiel je možno v tom, že deti to nepotrebujú hneď v dvojitých dávkach. Vaším rodičovským poslaním je teraz dieťa z tejto perspektívy pozorovať a zistiť, či je toto spôsob, ktorým je vhodné prejavovať mu svoju lásku..
  • Pohlaďte ho po vlasoch, objímte, vezmite za ruku, ľahnite si s ním do postieľky, kým nezaspí. Ale pozor! Dieťa, ktoré nehovorí touto rečou, vám dá najavo, že sa dusí, a bude frustrované.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.