loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Chráňte svoje dieťa pred úpalom!

Chráňte svoje dieťa pred úpalom!

Chráňte svoje dieťa pred úpalom!
Chráňte svoje dieťa pred úpalom!

Chráňte svoje dieťa pred úpalom!
Chráňte svoje dieťa pred úpalom!

Malé deti znášajú horúčavy omnoho ťažšie ako my, dospelí, a čo je ešte horšie samé sa pred ním nedokážu chrániť. Vysoké teploty a agresívne slnko sú pre deti nebezpečné. Poradíme vám ako sa starať o svojho drobca, keď teplota vonku prekročí 30°C.

Hydratácia detskej pokožky
Pravidelná hydratácia pokožky vášho dieťaťa pomáha zachovať jej elasticitu a chráni ju tiež pre vysušením. Natrite ochranným krémom vašej ratolesti tvár aj ruky po kúpeli, aj pred odchodom z domu. Na zvyšok telíčka naneste balzam alebo detské telové mlieko. Ak sa obávate experimentovania s kozmetikou a neznámymi značkami, zakúpte si produkt pre deti v lekárni.

Aký druh kozmetiky vybrať?
V prvom rade vyberajte kozmetiku určenú špeciálne pre deti, pretože tá vaša je pre ich citlivú pokožku ešte agresívna. Krém alebo telové mlieko musí byť určite hypoalergénne, mať jednoduché zloženie bez pridaných konzervantov a neutrálne Ph. Mnoho výrobkov obsahuje v súčasnosti výťažky z aloe vera, nechtíka lekárskeho, z bambuckého masla shea alebo z termálnej vody. Takéto produkty detskú pokožku nielenže dostatočne hydratujú, ale ju aj upokoja pri prípadných podráždeniach.

Ako ochladiť detskú pokožku?
Ideálnym pomocníkom je termálna voda v spreji, ochladená v chladničke. Pomôcť si ale viete aj vreckovkou namočenou vo vlažnej vode, ktorou potriete celé detské telíčko. Vlhká pokožka totiž telo viac chladí a osviežuje. Ak máte vlastnú záhradu pouvažujte nad detským bazeníkom, či iným zdrojom vody, vhodnej pre detské čľapkanie.

Pravidelný pitný režim
Obzvlášť dôležitý vo vysokých letných horúčavách! Vaša ratolesť ešte nemá naučený návyk o nutnosti pravidelného pitia vody, preto nad jeho pitným režimom musíte dohliadnuť vy. Deti od 6 rokov by mali vypiť minimálne 1,5 - 2 litre vody, deti od jedného roka do 6 rokov minimálne 1 liter vody denne + 50 ml tekutín na každý kilogram nad 10 kg ich váhy.

Doma
Rolety alebo žalúzie nechajte zatiahnuté, aby sa z vášho bytu, či domu nestal pod slnečnými lúčmi sklenník. Vhodný je aj ventilátor, avšak nikdy ho nenamierte priamo na dieťa – hrozí riziko prievanu, alebo nachladnutia. Bláznivé hry počas najväčších páľav a dusna obmedzte na minimum. Ak máte doma bábätko a zároveň veľmi horúco, nechajte ho len v plienke.

Ochrana pred slnkom
O nebezpečných účinkov slnečného žiarenia ste už iste počuli. V súvislosti s citlivou detskou pokožkou je ešte dôležitejšie brať tieto informácie do úvahy, a je jedno či ste so svojím drobcom na pláži, či v parku. Detský krém musí byť minimálne s faktorom 30 SPF a zároveň musí byť vode odolný, ak sa vaše dieťa bude kúpať. Vyhnite sa vystavovaniu na slnku v čase, keď je slnce najprudšie – medzi 12 a 16 hodinou. Okrem krému s vysokým faktorom nezabúdajte tiež na pokrývku hlavy, šatku alebo klobúčik.

Kde je (ne)bezpečne?
V čase extrémnych horúčav nevystavujte menšie deti preprave autom, či autobusom, ktoré dusno a páľavu priam priťahujú. Tiež teplota v kočíku, v hlbokom a rovnako tak v športovom, nemusí byť pre vášho drobca príjemná. Prechádzku s ním absolvujte do 11tej, a potom ideálne až po 18tej hodine. S väčšími deťmi môžete zájsť do lesa, kde je o kúsok väčší chládok, prípadne k vodnej ploche.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.