loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Ako riešiť súrodenecké hádky?

Ako riešiť súrodenecké hádky?

Ako riešiť súrodenecké hádky?Konflikty medzi súrodencami
Ako riešiť súrodenecké hádky?

Ako riešiť súrodenecké hádky?
Ako riešiť súrodenecké hádky?

„Mamííííí, Samko mi nechce vrátiť moju bábiku! Povedz mi, nech mi ju dá!“ „Mamííííí, Sára ma nechce pustiť do svojej izby! Že sa tam nemôže zamykať!“ Pravidelná pesnička, však?

Súrodenecké hádky sú úplne prirodzenou súčasťou života a nemajte preto pocit, že sa vaše deti budú nenávidieť po celý život.

Pýtate sa, prečo si deti stále neprejavujú súrodeneckú lásku? Ľahká odpoveď. Prirodzenou ľudskou vlastnosťou je súťaživosť – a tiež žiarlivosť. Veď aj vy ste niekedy s partnerom „na nože“, a to ste si ho vybrali sama! Vaše deti tú možnosť nemali. Jednoducho sa narodili do vašej rodiny a musia si nájsť spoločnú cestu.

Aká je vaša úloha v ich vzťahu?

  • Nerobiť rozhodcu ani sudcu. Ich vzťahy sú ich vzťahy a ak začnete medzi nimi robiť generála, nenaučíte ich jednu dôležitú vec. Dohodnúť sa. A navyše, ak zasahujete do hádok, deti len objavili novú metódu, ako si získajú vašu pozornosť.
Prečo sa deti hádajú?
  • Závisť, súťaživosť, žiarlivosť
  • Najmladšie deti majú pocit, že hračky sú len ich.
  • Staršie deti zase nepovažujú za fér to, že oni nemôžu to, čo ich súrodenci už môžu. Na vekový rozdiel samozrejme neberú ohľad.
  • Rôzny temperament - jedno dieťa je tiché, druhé je hlučnejšie a to dobiedza do toho tichšieho. Ak sa musia deliť o jednu detskú izbu, konflikty sú na svete.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.