loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Adopcia

AdopciaTypy adopciePostup a prečo to stojí za to
Adopcia

Adopcia
Adopcia

Čo je adopcia?

Adopcia je osvojenie si opusteného dieťaťa po právnej aj po psychickej stránke. Samotné slovo „adopcia" pochádza z latinského termínu adoption, čo znamená „prijatie za svojho". Z právneho hľadiska sú teda vzťahy medzi dieťaťom a jeho novou rodinou, uzavretím adopcie rovnaké, ako v biologickej rodine.

Môže byť každé dieťa adoptované?

V jednoduchosti povedané, je možné si osvojiť, len právne voľné dieťa.

Adoptované teda môžu byť deti, ktorých rodičia zomreli, alebo sa zriekli rodičovských práv, alebo im tieto rodičovské práva odobral súd.

K pozbaveniu alebo zrieknutiu sa práv dochádza vtedy, keď rodičia nie sú schopní postarať sa o dieťa a zabezpečiť mu potrebné podmienky pre rozvoj. Taktiež sú rodičom práva odobraté aj vtedy, ak počas doby minimálne 6 mesiacov, neprejavili o svoje dieťa žiaden záujem – žiadna návšteva v detskom domove, žiaden telefonát, list, kontakt.

V prípade novorodeniatok, môže byť dieťa biologickým rodičom, právne odobraté, ak oň neprejavujú žiaden záujem po dobu minimálne dvoch mesiacov.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
lucinka1002103 august, 2014 o 22:18
Dobry den ja som zo slovenska a moj muz talian zijeme aj v taliansku mame dve deti Diego 3r Leandro 1r je mozne si adoptovat dieta zo slovenska? Nie ze by nam dve nestacili ale vzdy sme o tejto teme hovorili a keby je to mozne kde sa treba a na koho obratit.dakuje. lucia
fgja2519 marec, 2012 o 13:40
dobry den ja by som sa chcela nieco vas opitat ci je to mozne ked je zene sama ci sa da aj adpoptovat alebo ako je to vlastne dakujem slecna lahova
 
Ďalšie články z rubriky deti
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.