loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Matka a dieťa » Deti » Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninu

Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninu

Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninuAko dieťa presvedčiť na ovocie?
Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninu

Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninu
Aby dieťa jedlo ovocie a zeleninu

Ako dieťa presvedčiť, správne motivovať, či obalamutiť?

Mnoho rodičov sa trápi tým, že ich dieťa jednoducho razantne odmieta skonzumovať čo i len málinko tak zdravej zeleniny, či ovocia. Presvedčovanie tipu: - jedz, lebo je to pre teba zdravé - na dieťa veru nezaberá.

Ak máte podobný problém, s našimi radami, bude možno raz dva po ňom!

  • Zvoľte farebnú zeleninu – čím farebnejšia, tým pôsobí krajšie, a možno aj chutnejšie. Z tejto zeleniny potom vytvorte dieťaťu na tanieri zábavné obrázky: hrášok môže poslúžiť napríklad ako oči alebo  nos, brokolicové ružičky ako vlasy, mrkva ako nos alebo ústa...
  • Zeleninu môžete pred dieťaťom „ukryť“ napríklad v leče, v omáčke do cestovín alebo v zapekaných zemiakoch.
  • Pokúste sa „nahovoriť“ na zeleninu staršieho člena rodiny (súrodenca, či partnera), vtedy je šanca, že ho váš drobec začne napodobňovať.
  • Vyskúšajte mu uvariť recepty s plnenou zeleninou – plnená paprika, cuketa, baklažán – ktoré môžete naplniť chutnou plnkou (mäsovou, syrovou, hubovou...)
  • Zeleninu ako sú zemiaky, cvikla, zeler, tekvica, mrkva... - uvarte a rozmixujte na pyré. Vznikne vám chutná a výživná polievka.
  • Zelenú zeleninu ako napríklad brokolica, uvarte na pare (tak aby si zachovala vitamíny) a nakrájajte na tenké plátky – pre menšie dieťa sa to bude ľahšie jesť (s menším „utrpením“) než jedna celá veľká brokolicová hlávka.
  • Do zemiakovej kaše môžete pridať inú zmixovanú zeleninku – zeler, karfiol, petržlen...
  • Skúste zapečenú alebo tiež grilovanú zeleninu – cukiny, papriky...
  • Snažte sa zeleninové recepty pre dieťa obmieňať. Nepodávajte mu niekoľko dní vkuse po sebe len varenú zeleninu. Zelenina sa mu zhnusí, dieťa sa zatne, a varenej zeleniny sa tak skoro nedotkne.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Petus8415 máj, 2015 o 23:22
U nás platí, že čo si nachystám je, hneď chcú aj moje dve malé "opičky" - dcérka a syn :) takže po mne takto opakujú aj jedenie ovocia a zeleniny - obzvlášť majú radi jablko nakrájané na loďky, mrkvu na kolieska, uhorku do ruky, mrkvonádu = nastrúhaná mrkva s jablkom + citrón + med, melón a ešte kadečo, čo si ja pekne nachystám a oni mi to zjedia :)
 
Ďalšie články z rubriky deti
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.