loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Láska » Vzťahy po bábätku

Vzťahy po bábätku

Vzťahy po bábätku
Vzťahy po bábätku

Vzťahy po bábätku
Vzťahy po bábätku

Myslíte si, že vzťah po narodení očakávaného potomka bude lepší ako kedykoľvek predtým? Nemusí to tak byť...

Život ženy sa narodením dieťaťa mení o 180 stupňov, všetko sa zrazu točí okolo bábätka. Vášho partnera ale zmena postihne len trochu. Na rozdiel od vás bude stále zaangažovaný vo svojich pracovných aktivitách, všimnete si, že občas odignoruje detský plač a stane sa, že ho prichytíte pri počítačovej hre – práve vo chvíli, keď treba kŕmiť alebo prebaľovať.

Toto je realita, ktorá sa odohráva v tridsiatich percentách vzťahov. Podľa výskumov sa až tretina žien po pôrode cíti vo vzťahu zraniteľnejšia ako sa cítila pred ním. Dôvod je jednoduchý: dieťa je tá najväčšia výzva, akú si na vás život pripraví. Konečne ste si zvykli žiť ako pár a zrazu je tu niekto tretí, kto rozbúra všetko naruby.

Veci riešte v kľude.

  • Ak za vami partner príde v čase, keď čičíkate kolikavého synátora a povie vám, že ste zabudla kúpiť mlieko do kávy – mať voľné ruky, asi po ňom niečo letí.
  • Pre dobro v rodine (a vaše zdravé nervy) tento moment predýchajte a s partnerom hoďte reč až potom, čo budete pokojnejšia. Najlepšie v čase, keď drobec spinká.
  • Diskusia (diskusia, nie monológ) by mala prebiehať v pokoji, v pozitívnom naladení a bez prerušovania. Nehovorte jeden cez druhého, povedzte si svoj názor, ale vypočujte si aj druhú stranu.
Žije život slobodného chlapa?
  • Vy žijete len a len bábätkom a váš muž chytá druhý dych: dych slobodného chlapa bez záväzkov.
  • Nie je to nič neobvyklé. Dôvodom často býva jeho pocit, že vy – žena – to s bábätkom zvládate oveľa lepšie ako on a jeho pomoc vlastne ani nepotrebujete. Treba mu preto vysvetliť, že aj vy ste sa to museli naučiť. Obaja sa budete učiť metódou pokus-omyl.
  • Keď večer príde z práce, zaangažujte ho do starostlivosti: je to pre vás možnosť, ako si oddýchnuť a pre neho zase cesta, ako si k drobčekovi vytvorí svoj vlastný bond. Ak spraví niečo zlé, nevytýkajte mu to, ani ho neokrikujte.
Ste neplatená upratovačka, kuchárka a opatrovateľka v jednej osobe.
  • Pousmiali ste sa? Hoci pred bábätkom ste sa o domáce práce delili, keď ste zostali na materskej, pre partnera to bolo znamenie, že odteraz už nič nemusí.
  • Riešenie je jednoduché – situáciu prekonzultujte. Napíšte si, kto bude zodpovedný za ktoré domáce chóry, kto je zodpovedný za riady a kto za kúpeľňu.
  • Ak na to nie je čas, nájdite si platenú pomoc.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky láska
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.