loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sprievodca » Vagína – zoznámte sa s ňou!

Vagína – zoznámte sa s ňou!

Vagína – zoznámte sa s ňou!Elastická vagínaZdravá vagínaVaginálny orgazmus
Vaginálny orgazmus

Vaginálny orgazmus
Vaginálny orgazmus

Ste panna. Ste iná?

Odpoveď znie – nie tak celkom. Pošva panny je všeobecne užšia a jej elasticita je prirodzene v tomto veku najvyššia. Chránená je zvyčajne panenskou blanou. Zvyčajne píšeme preto, lebo panenská blana rozhodne nemusí byť pravidlom! Existujú tiež ženy, ktoré sa narodia bez nej, alebo ju ešte pred prvou menštruáciou „stratia“ (napríklad pri športe, neopatrnom zavádzaní tampónu, pri masturbácii...).

Je vám nejako vlhko?

Lubrikácia vagíny je ďalšia dôležitá vec v živote každej ženy. Dochádza k nej pri sexuálnom vzrušení keď tzv. Bartholiniho žľazy uvoľňujú mazľavý sekrét, ktorý ju zvlhčí. Toto zvlhnutie nám potom uľahčuje sex, alebo aj zavádzanie tampónu. Ak máte teda pocit sucha, používajte pred milovaním lubrikačné gély. Uvidíte, že si takto sex skutočne užijete!

Vaginálny orgazmus v praxi

Už ste o ňom určite počuli, avšak či ste ho aj zažili, možno len tušíte. Neviete totiž celkom presne ako sa prejavuje – niet divu, veď ženy ho popisujú rôzne. Raz ako zvieravý pocit v podbrušku, inokedy ako mohutnú vlnu extázy smerujúcu od lona až do mozgu, alebo ho niektoré ženy zásadne pociťujú spoločne so silným nutkaním na močenie... Jedno je však isté – vaginálny orgazmus, nie je mýtus! Na rozdiel od orgazmu, ktorý si privodíte poľahky – dráždením klitorisu – si tento orgazmus vyžaduje trpezlivosť a zručnosť, ale rozhodne stojí za to!

Náš tip – skúste so svojím partnerom striedať polohy do tej doby, než ucítite niečo (čokoľvek!), čo ste doteraz ešte nezažili. Najvhodnejšie polohy sú tie, pri ktorých žena sedí mužovi v lone. Vyskúšať môžete tiež hru s prstami – ľahnite si na chrbát, dráždite sa tak, ako ste zvyknutá, a požiadajte svojho partnera aby vás prstami preskúmal...

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.