loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Láska » Slávne príbehy o láske

Slávne príbehy o láske

Slávne príbehy o láskeRómeo a Júlia
Slávne príbehy o láske

Príbeh o Kleopatre
Príbeh o Kleopatre

Pre každého z nás je najkrajším príbehom o láske ten, ktorý sami prežívame vedľa človeka, pre ktorého sme schopní ísť až na koniec sveta.

Existujú však príbehy o láske iných ľudí, ktoré fascinovali ľudstvo a ktoré sa stali skutočnými symbolmi lásky. Niektoré z nich, aj keď sa odohrali pred mnohými rokmi, sa zapísali do pamäti celého ľudstva, iné sa odohrávajú pred našimi očami a snažia sa vzdorovať v boji s časom...

Kleopatra a Marcus Antonius – dôstojná láska podľa shakespearovského scenára

Posledná kráľovná antického Egypta sa zamiluje do nepriateľského generála, ktorý je fascinovaný krásou Kleopatry. Ich láska však vôbec nepríde vhod politickým snahám Rímskeho impéria. Pomocou obratných a premyslených intríg sa Marcus Antonius dozvie, že jeho milovaná zomrela. Riman, ktorý cíti nekonečnú beznádej, spácha samovraždu. Správa o jeho smrti privedie nešťastnú Kleopatru k tomu, že si vezme život. Nechá si priniesť jedovaté hady, aby ju pohrýzli.

Shah Jahan a Mumtáz Mahal – pomník lásky

V Indii 17. storočia si princ musí nájsť manželku, ktorá mu zaistí dôstojného nástupcu jeho rodu. Počas karnevalu si vyberie Arjumand Banu Begum. Navzdory polygamii, ktorá je v tej dobe bežná, ju princ nevýslovne miluje a požiada o jej ruku. Krásna Indka sa stane tou, ktorú princ uprednostňuje, a vyvolenou paláca („Mumtáz Mahal“). Rovnako ako v rozprávkových príbehoch boli spolu šťastní a mali mnoho detí. Po narodení 14. dieťaťa krásna princova manželka umrela. Hovorí sa však, že skôr ako zomrela, chcela od svojho manžela, aby jej sľúbil, že už nebude mať ďalšie deti a že jej postaví pomník ako spomienku na ich lásku. Tak vznikol Tádž Mahal, celosvetový symbol večnej lásky, v ktorom odpočívajú oba zamilovaní.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky láska
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.