loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » Sex po pôrode

Sex po pôrode

Sex po pôrodeO sexe po pôrode
Sex po pôrode

Sex po pôrode
Sex po pôrode

Hoci sa dokážete rozprávať o hororových pôrodných zážitkoch, otázka sexuality po pôrode ostáva tabu. Hanbíte sa.

Máte pocit, že to bude iné a povedzme si pravdu, veľmi sa nemýlite. Telo „tam dole“ prešlo veľkými zmenami, natiahlo sa do rozmerov, o ktorých by sa vám ani nesnívalo a tak je úplne na mieste, že sa vám hlavou preháňajú otázky, či budete stále prežívať sex tak ako doteraz. A či ho budete cítiť. A či on bude cítiť vás.

Čo sa týka jeho, on bude šťastný, že zase môže mať sex.

A čo sa týka vás, orgány sa zregenerujú. Stačí im trochu pomôcť.

Ušlo vám?

  • Po pôrode sa to stáva. Najmä ak si kýchnete alebo sa schuti zasmejete. Dôvodom je oslabené svalstvo panvového dna, ktoré nedokáže dobre zadržiavať moč. Svalstvo, o ktorom hovoríme, sa nachádza v miestach medzi panvovou kosťou a vagínou. Používate ho, keď chcete napríklad zastaviť močenie v strede procesu. Tehotenstvo ho oslabuje, pretože naň ťaží hmotnosť bábätka. A akoby toho nebolo dosť, počas pôrodu sa musí extrémne natiahnuť, čím stráca väčšinu svojej flexibility.
  • Dobrá správa je, že inkontinencii sa dá pomôcť až v 70 percentách prípadov - pravidelným precvičovaním panvového dna. Väčšine žien sa uľaví do šiestich týždňov od pôrodu. Ak nie, spomeňte to lekárovi.
  • Precvičovanie je jednoduché. Postavte sa, zhlboka dýchajte a stláčajte svalstvo, ktoré by ste stláčali, keby ste chceli zastaviť cikanie. Zatlačte a skúste držať asi 10 sekúnd. Potom pomaly uvoľnite. Inokedy cvik zameňte za rýchle stláčanie svalstva, 10-krát v troch opakovaniach. Opakujte v rôznych polohách: v sede, ležme (na bruchu alebo na chrbte), kolenačky. Precvičovať ho môžete kedykoľvek a kdekoľvek: v práci, doma, v aute alebo autobuse – veď nikto nevie, čo robíte!

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.