loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » Rôzne úrovne libida

Rôzne úrovne libida

Rôzne úrovne libidaAko sa zohrať?
Rôzne úrovne libida

Rôzne úrovne libida
Rôzne úrovne libida

Rôzne úrovne libida

Hormóny

Z výskumov vyplýva, že muži myslia na sex oveľa častejšie než ženy. Koniec koncov, na to sme nepotrebovali výskumy, muži to netaja. Môže za to testosterón, ktorého hladina u mužov je 20-40 krát vyššia než u žien. Na tejto úrovni sa udržiava väčšiu časť ich života.

Hladinu testosterónu u žien riadi hormonálny cyklus. Vzhľadom na to, že sa úroveň hormónov počas mesačného cyklu mení, chuť na sex je oveľa komplikovanejšia ako u mužov, a počas mesiaca sa môže dramaticky meniť. Ženy majú na sex inú motiváciu. Muži sú motivovaní čisto fyzicky, zatiaľ čo pre ženy je sex vyjadrením blízkosti a intimity, alebo spôsob, ako urobiť radosť partnerovi.

Sex sa mení

V počiatočnej fáze zväzku majú obaja, muž aj žena, rovnako veľkú chuť na sex. V tejto fáze sa navzájom spoznávajú, a to psychicky aj fyzicky. Ale túžba časom slabne – hlavne zo strany ženy. To vedie k nejasnostiam medzi partnermi. Muž sa cíti sklamaný a odmietnutý svojou, kedysi sexuálne aktívnou, partnerkou. Žena zase premýšľa nad tým, či to znamená oslabenie pocitov. V skutočnosti sú zmeny žiadostivosti prirodzené v každom vzťahu.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.