loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » Prečo už nemáte sex?

Prečo už nemáte sex?

Prečo už nemáte sex?Deficit sexu spôsobený aj týmto
Prečo už nemáte sex?

Prečo už nemáte sex?
Prečo už nemáte sex?

Ako vášmu vzťahu pribúdajú roky, spozorovali ste, že váš sexuálny život ide dolu vodou. Máte pocit, že to je pracovným zaťažením alebo únavou?

Možno. Ale pozadie môže byť aj iné.

1. Máte príliš veľa nevyriešených problémov.

  • To, že sa nehádate, nemusí znamenať, že máte pevný vzťah. Môže to znamenať, že sa vyhýbate konfrontácii problémov. Ale, na milostný pomer potrebujete k partnerovi cítiť stopercentnú dôveru. Ak máte medzi sebou akékoľvek nezhody, fyzická príťažlivosť vyprchá.
  • Jediný spôsob, ako sa z tejto situácie dostanete, je začať rozprávať. Výmeny názorov nie sú zlé, potrebujete len vedieť, kedy prestať: kde končí konštruktívna kritika a začína osočovanie.
2. Príliš sa spoliehate na toho druhého. A čakáte. A čakáte. A stále čakáte.
  • V spálni sa spoliehate na to, že ak sa bude partnerovi chcieť, dá vám to najavo. A možno si to isté myslí aj on. Aktivita má byť na oboch stranách. Potrebujete prezentovať svoju oddanosť, ale tiež asertivitu.
  • Keď ste spolu začali chodiť, nevedeli ste sa jeden druhého nabažiť, dotyky a sex museli byť na zozname (aspoň) raz denne. Po rokoch však chuť na sex nepríde sama, musíte jej trochu pomôcť.
3. Nepotrebujete sex.
  • Naša spoločnosť je až príliš sexuálna. O sexe čítate v časopisoch, flirtovanie prebieha v oveľa väčšej miere ako v minulosti a komplimenty (až sexuálne narážky) sú otvorenejšie. Príliš veľa sexu naokolo môže mať za následok, že pocit, že vyzeráte sexi, stačí. Treba si však uvedomiť, že sex je vo vzťahu dôležitý a sex je to, čo partnerstvo odlišuje od kamarátstva. Začnite hravo: pohladeniami a bozkami, uvidíte, ako rýchlo vás chytí vášeň.
4. Niečo nie je v poriadku s hormónmi.
  • Ak nechuť na sex sprevádza aj neustála zima, depresívne stavy a únava, poproste lekára, aby vám zmeral množstvo hormónov v štítnej žľaze - tyroxín a trijódtyronín. Ich nedostatok má za následok práve tieto symptómy. Liečba je možná a s ňou príde aj opätovná chuť na sex.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
duch88888807 december, 2013 o 22:34
No neviem.
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.