loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sprievodca » Pohlavné choroby

Pohlavné choroby

Pohlavné chorobyPrevencia a ochrana proti pohlavným chorobám
Pohlavné choroby

Pohlavné choroby
Pohlavné choroby

Kvapavka

  • Kvapavka je jednou z najčastejších pohlavných chorôb, keďže sa ňou ľahko môžete nakaziť pri klasickom pohlavnom styku, tak aj pri análnom sexe. Baktérie napádajú vaše močové sliznice, prípadne sliznice v konečníku a vytvárajú na nich nepríjemný hnisavý zápal. Ako kvapavku spoznáte? Rozhodne nie hneď v deň nákazy!
  • Po 2 - 7 dňoch môžete pocítiť ukrutné svrbenie, pálenie a rezanie v močovej trubici, ktoré skôr či neskôr prejde do hlienovitého alebo žltozeleného výtoku. Táto choroba je veľmi zradná. Jej príznaky môžu byť natoľko slabé, že si ich žena ani nevšimne. Neliečená kvapavka však vedie k trvalému poškodeniu vaječníkov, vajíčkovodov a následnej neplodnosti! Pravidelné návštevy gynekológa by ste preto rozhodne nemali zanedbávať.
  • Potvrdil vám lekár kvapavku? Potom nažeňte k lekárovi taktiež svojho partnera, inak sa tejto choroby nikdy nezbavíte.
Syfilis
  • Tento nepatrný malý mikrób má obrovskú moc ničiť ľudský organizmus. Nakaziť sa môžete veľmi ľahko - pohlavným stykom, análnym sexom, ale aj pri kontakte ústami. Inkubačná doba tejto choroby je ďaleko dlhšia než u kvapavky, ide väčšinou o tri týždne. Pri tejto chorobe pacient prechádza niekoľkými obdobiami.
  • Objavili ste na svojich stydkých pyskoch nebolestivý tvrdý vred? „Nebolí to, nič to nie je“ - to je najčastejšia a bohužiaľ aj mylná reakcie väčšiny pacientov.
  • Práve tento vred je prvou fázou syfilisu. Tak nasleduje zdurenie lymfatických uzlín, teplota, únava ... Na slizniciach úst či vonkajších rodidlách sa začínajú tvoriť začervenané vyrážky, typické pre túto chorobu. Tento stav môže trvať niekoľko rokov. Neliečený pacient končieva s nebezpečnými postihnutím mozgu a ciev.
Chlamýdie
  • Chlamýdiové nákazy patria k najčastejším pohlavným chorobám. Ich symptómy bývajú mierne, dokonca mizivé. Možno pocítite pálenie v močovej trubici, alebo nepríjemný tlak v podbrušku, ktoré ale samozrejme dávate za vinu nadúvaniu menštruácii, skrátka všetkému, len nie chlamýdiovej infekcii. Avšak rovnako ako s akýmkoľvek iným ochorením, ani s touto chorobou si neradno zahrávať. Dobrý gynekológ by mal chlamýdie bez problémov odhaliť pomocou odberu krvi, či steru zo sliznice močovej trubice.
  • Plusom tejto choroby je jednoduchá liečba antibiotikami.
AIDS
  • AIDS je ochorenie známe už zo sedemdesiatych rokov minulého storočia. Je definované ako zlyhanie obranyschopnosti organizmu. Táto smrteľná choroba zabíja denne tisíce ľudí po celom svete a stala sa celosvetovou pandémiou! Vírus HIV sa vyskytuje v krvi, v spermiách, pošvovom sekréte a prenáša sa výlučne pohlavným stykom, alebo nakazenou krvou.
  • V čom tkvie jeho zákernosť? AIDS je z počiatku bezpríznaková choroba s dlhou inkubačnou dobou. Až po rokoch sa začínajú objavovať sprievodné javy ako je chudnutie, hnačky, horúčky, malátnosť, potenie ... Chorý stráca obranyschopnosť a zomiera vysilený na ťažké infekcie. Pozor! AIDS môže byť prenosné aj z matky na plod.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.