loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Menopauza

MenopauzaAko rozpoznať klimaktérium?Ako sa o seba starať v období menopauzy?Hormonálna substitučná liečba
Menopauza

Menopauza
Menopauza

Termínom menopauza sa označuje obdobie v živote ženy, kedy má poslednú menštruáciu. Ľudovo povedané, je to prechodný čas medzi obdobím plodnosti ženy a starnutia.

Nazýva sa tiež klimaktérium alebo prechod. Znižuje sa hladina hormónov, vaječníky prestávajú pracovať a vytráca sa menštruácia. Po menopauze už žena nie je schopná otehotnieť. Spája sa to s rôznymi príznakmi, neraz veľmi nepríjemnými. Prečítajte si, ako menopauza prebieha a ako sa v tom čase o seba starať.

Kedy príde posledná menštruácia?

  • Priemerný vek skončenia menštruácie u žien  je 49 rokov. Samozrejme, že to môže byť aj skôr alebo neskôr. Existujú aj prípady, keď k menopauze dôjde už pred 40. rokom života (predčasná), alebo ako následok chirurgického zákroku, napr. excízia (vybratie) vaječníkov (umelá). Obdobie zmien v organizme spojených s menopauzou môže trvať aj pár rokov.
  • Príznaky menopauzy sa môžu u 40 % žien objaviť už niekoľko rokov pred jej skutočným príchodom. V období okolo menopazy sa objavujú takmer u všetkých žien (80 %). Ak žena neužíva hormonálne preparáty, príznaky môžu trvať dokonca niekoľko rokov po poslednej menštruácii.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
matus03 jún, 2012 o 20:40
Hormonálnu substitučnú liečbu by som volil ako posledné krajne riesenie. Pre zeny je to chodenie po tenkom lade, aspon tak vyplyva z rozsiahlých studii, ktoré sa na tuto temu robili. Navyse problemy nemusia byt ani sposobene nedostatkom estrogenov ako sa casto uvadza.Existuje mnozstvo prirodnych pripravkov, ktore dokazu zmiernit alebo uplne odstranit priznaky menopauzy už u kazdej druhej zeny.Aby bola sanca na uspech co najvacsia treba vediet podla coho si zvolit ten najvhodnejsi pripravok.
Drzim vsetkym damam palce, nech ich menopauza netrapi :)

matus
menopauzapriznaky.blogspot.com
petulka12308 február, 2011 o 09:05
Ahojte, dakujem za pekny clanok. mne doktor odporucil nehormonalny pripravok mabelle. priznaky ustupili asi po mesiaci, teraz je to uz znesitelne :)
drzim palce :)
petulka12308 február, 2011 o 09:04
Peta
Ahojte, mne lekar poradil nehormonalny pripravok mabelle. zhruba po mesiaci uzivania mi priznaky polavili, je to uz znesitelne :)
vdaka za pekny clanok

 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.