loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Láska » Láska na celý život?

Láska na celý život?

Láska na celý život?
Láska na celý život?

Láska na celý život?
Láska na celý život?

Ako si udržať partnerský vzťah na celý život?

Občas to vyzerá, že rozvody sú v móde.
Naši rodičia ich poznali pomenej, možno z nich mali aj rešpekt, ale my sa ich už nebojíme.

Ženy nie sú závislé od mužov, pretože majú svoje zázemie a prácu, z ktorej dokážu žiť a keďže sa stretávajú s ľuďmi, sú informovanejšie.

Vzťahy ale stále môžu prežívať, treba im len venovať pozornosť

Nech má manžel akokoľvek dobrý príjem, nebuďte na ňom závislá

  • Pre muža to zvykne byť spoločenský status: zarába toľko, že uživí celú rodinu. Takýto systém môže chvíľu fungovať (niekto musí ostať na materskej dovolenke), ale po čase môžu nastať problémy. Ak problémy vyústia k rozchodu, manžel má zrazu veľký dôvod, prečo sa rozvádza: veď už nie ste samostatná žena, ktorú stretol. V partnerskom vzťahu je dôležité, aby mal každý z vás svoju nezávislosť a stále si ju udržiaval.
Nepodplácajte sexom
  • Sex je dôležitý v každom vzťahu. Niekomu vyhovuje, keď ho má trikrát týždenne, niekto raz za mesiac. Dôležité je, aby ste ním neriešili problémy, ktoré vo vzťahu máte. Sexom nemôžete žiadať, aby vám partner kúpil nové topánky, ale, nesmie to platiť ani naopak: že vám pomôže s upratovaním len vtedy, keď budete mať sex častejšie. Takéto vzťahy skončia u rozvodového právnika.
Nemajte vo vzťahu tretieho
  • Teraz nehovoríme o milencovi. Dávajte si pozor, aby sa do vzťahu nezapracovala aj vaša (alebo jeho) rodina. Väčšinou jedna alebo druhá matka. Ak sa neskôr na scéne objavia deti, rodina má na manželstvo ešte väčší vplyv: starí rodičia chcú byť v pravidelnom kontakte. Áno, rodina je veľmi dôležitá, ale každé štádium života má svoje priority a v dospelosti by ste sa mali viac spoliehať na svojho partnera ako na rodičov.
Nevera nemusí znamenať koniec
  • Ak vo vzťahu podviedol muž, väčšinou sa prizná (alebo TO prizná), bude sa hanbiť a pre svoju polovičku spraví všetko, čo jej vidí na očiach. Žena sa správa inak: bude zatĺkať, pokiaľ to bude možné. Je dobré, ak sa rozoznáva dlhodobá nevera a sex na jednu noc, ak ide o to druhé, do rozvodu sa neponáhľajte. Snažte sa najprv vyriešiť to, čo za neverou stojí.
Druh práce ovplyvňuje vzťah
  • Štatistiky hovoria jasne: letecký priemysel, učiteľstvo, polícia a práca na smeny sú povolania, v ktorých sa najčastejšie spomína slovo rozchod. Ak jeden z vás v niektorom z týchto odvetví pracuje, ten druhý musí mať oveľa viac pochopenia ako iní partneri. Najmä, ak ste sa spoznali skôr, ako začal prácu vykonávať. Nová práca do vzťahu prenáša veľa stresu a z druhej strany je potrebná plná dôvera a súhlas.
Dôležité sú spoločné aktivity
  • Hoci je potrebné, aby ste žili aj samostatne, je treba, aby ste mali aj niečo spoločné. Najmä na začiatku vzťahu sme viac ochotní vyjsť zo svojej zóny a robiť niečo, čo by sme inak nerobili. Ale ako vzťah pokračuje, stávame sa pohodlnejšími a sme menej ochotní podieľať sa na niečom, čo nás až tak veľmi nebaví. Skúšajte veci, ktoré chce skúsiť aj partner a môžete byť prekvapená, že objavíte nové aktivity, ktoré vás bavia a ktoré vás oboch rozosmejú.
Láska hory prenáša, ale...
  • Všetkého príliš veľa škodí. Ak jeden partner robí pre druhého úplne všetko a považuje sa to za prirodzené, vzťah nevydrží. Ako si vyžadujeme rovnoprávnosť v pracovnom tíme, rovnako by to malo byť aj vo vzťahoch. Berte si z neho, ale nezabudnite dávať.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky láska
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.