loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » Keď sex bolí

Keď sex bolí

Keď sex bolí
Keď sex bolí

Keď sex bolí
Keď sex bolí

Keď sex bolí

Veľa žien trpí nepríjemnými pocitmi pri pohlavnom styku v niektorých obdobiach svojho života. Pre väčšinu z nich je to prechodné obdobie, spôsobené konkrétnou príčinou. Avšak pre niektoré ženy to môže byť trvalá a nepríjemná súčasť sexu.

Ak sa u vás tento problém objavil nedávno, v prvom rade by ste mali navštíviť svojho praktického lekára. On preverí, či to nemá spojitosť s nejakou chorobou, napr. s infekciou močových ciest. Zariadi dôkladnejšie vyšetrenia, alebo vás pošle ku gynekológovi či sexuológovi.

Sexuálne vzrušenie

Príčiny bolesti počas pohlavného styku môžu byť rôzne, no jednou z najčastejších je nedostatočné vzrušenie. Pre mnohé ženy je to začarovaný kruh: bolesť, ktorú zažívajú počas sexu, tlmí ich vzrušenie. A nedostatok vzrušenia zase spôsobuje bolesť.

Pripravenosť na sex ženské telo prejaví tým, že sa vagína roztiahne a zvlhne, čo ju chráni pred nadmerným trením. Čo všetko ale dokáže telo pripraviť na tento stav?

Ako zvýšiť vzrušenie?

  • Atmosféra a prostredie vaša hlava musí mať na sex náladu rovnako ako vaše telo. Ak vás trápia nejaké problémy týkajúce sa vášho vzťahu, vysporiadajte sa s tým skôr, než pôjdete do postele.
  • Uvoľnite sa je to najdôležitejšie, no často najťažšie. Nie vždy sa vám podarí uvoľniť len tak. Vyskúšajte relaxačný kúpeľ, vonné olejčeky, relaxačnú hudbu, nech vám partner urobí masáž.
  • Buďte zmyselní. Doprajte si dosť času na nežnosti, potešte sa dotykmi, nech vzrušenie pomaly narastá.
  • Fantázia. Ak sa vaše myšlienky krútia okolo práce, povinností, nezaplatených účtov, poslednej hádky..., spomeňte si na nejaký „horúci" moment z vášho života alebo z filmu, aby ste sa správne naladili.
  • Stimulujte váš nervový systémtrochu si zašportujte, pozrite si horor, čokoľvek, čo zrýchli váš tep. Podľa štúdií bude vaše telo o 15-30 minút neskôr pripravené vnímať sexuálne podnety.
  • Lubrikant. Vždy majte jeden po ruke. Lubrikant uľahčí stimuláciu.
Ak ste si istá, že problémom nie je nedostatočné vzrušenie, príčiny môžu byť fyzické:

Pôrod – častá príčina nepríjemných pocitov, najmä ak bola pri pôrode nastrihnutá hrádza. Mení sa citlivosť pošvy.

Menopauza – počas obdobia menopauzy sa môže pošva stať suchšou a ľahko sa podráždiť. Nižšia hladina estrogénu spôsobuje, že sa pošvové steny stenčia. Pomôcť môže masť s obsahom estrogénov.

Infekcie a podráždenia vaginálna mykóza. V takomto prípade pomôže vhodná liečba.

Gynekologické problémy – napríklad endometrióza, cysty na vaječníkoch, vaginizmus (mimovoľné kŕčovité sťahy pošvových svalov), infekcie močových ciest – pri pohlavnom styku sa môžu baktérie dostať do okolia pohlavných orgánov.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Armani_Simon11 september, 2013 o 11:59
vau naozaj mi to pomohlo :D
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.