loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Láska » Keď On nechce dieťa

Keď On nechce dieťa

Keď On nechce dieťa
Keď On nechce dieťa

Keď On nechce dieťa
Keď On nechce dieťa

Takmer každá žena v istom momente svojho života začuje minimálne šepot materinského inštinktu, a začne túžiť po vlastnom dieťati. Nie vždy však jej partner vyhovie tomuto prianiu.

Dieťa znamená pre oboch obrovský záväzok nielen do budúcna, ale v podstate na celý život. Keď sa žena materinsky naladená, háda so svojou polovičkou na tému „Chcem dieťa“ a vyčíta mu jeho egoizmus, on argumentuje tým istým – je to predsa jej egoistické prianie, ktoré mu radikálne nabúra celý doterajší život!

Mužských argumentov na to prečo nechcú (ešte) mať deti je spústa, viete ale, čo sa za nimi ukrýva?

  • Nie som pripravený – jedna z častých výhovoriek mužského pokolenia, ktorá sa opiera o argument, že mať dieťa je veľkou zodpovednosťou. V skutočnosti však otcovstvo znamená pre takéhoto muža definitívny koniec vlastného detstva, stratu voľnosti, životné obmedzenie, čo pripomína tak trochu...väzenie.
  • Ešte nie teraz – váš drahý sa cíti byť pri myšlienke na otcovstvo pritlačený k múru. Hlavou mu prúdia pochybnosti o tom, ako to všetko zvládne, ako prijme novú životnú rolu? Pokúste sa ho ubezpečiť o tom, že bude skvelým otcom, že raz budete istotne dobrými rodičmi.
  • Aj by som chcel, ale... máme malé bývanie, málo peňazí, staré auto, kariéru pred sebou... Niektoré z vás sa možno stretnete aj s argumentami ekologického až ničivého charakteru: globálne otepľovanie, znečistené ovzdušie, nepokoje vo svete, blížiaci sa koniec sveta? A čo za nimi hľadať? Zlú skúsenosť! Z vlastného detstva, či z predošlého manželstva. Ak nepomôže uistenie, že to spolu zvládnete, ani presné vypracovanie finančného plánu na najbližších desať rokov, pokúste sa o odbornú terapiu.
  • Nestabilný vzťah – ak sa partner z akýchkoľvek dôvodov prestal vo vašom vzťahu cítiť bezpečne a isto, môže pri otázke o dieťati začať cúvať. V takomto prípade zapracujte najprv na vašom vzťahu a napravte v ňom všetko negatívne. Až tak načrtnite opäť tému dieťa.
  • Nerozhodujte zaňho – postaviť partnera pred holý fakt vášho pozitívneho tehotenského testu, teda otehotnieť s ním bez jeho vedomia, nie je od vás fér. A ešte horšie. Ak ste presvedčená, že partner to časom predýcha, že zmäkne pri pohľade na drobné pršteky vášho dieťaťa, riskujete primnoho! Vaša polovička sa môže cítiť zradená, podvedená a z celej situácie frustrovaná. V konečnom dôsledku tieto jeho pocity môžu vyústiť až do faktu – že niet viac dôvodu, prečo by s vami mal byť. Iba kvôli dieťaťu, ktoré vlastne vôbec nechcel?

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky láska
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.