loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Láska » Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?

Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?

Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?
Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?

Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?
Ako si aj po rokoch udržať fungujúci vzťah?

Míňame peniaze na omladzovacie krémy, pravidelne užívame vitamíny, aby sme sa lepšie cítili, ale – koľko investujeme do toho, aby sme si udržali mladý a zdravý partnerský vzťah?

Ani v prípade, že všetko ide tak, ako má, ho nesmieme zanedbávať.

1. Zabúdajte

  • Už ste veľakrát chceli po partnerovi hodiť trenky, lebo ich zasa nechal na stoličke, a nie v koši na prádlo. Takéto „hádky“ sú pre dlhodobé spolužitie dvoch ľudí prirodzené. Ale čím dlhšie spolu žijete, tým intenzívnejšie a zákernejšie hádky dokážu byť, najmä, ak do nových hádok zamiešate aj staršie problémy. Premlčané sa vráti ako bumerang. Pri hádke si teda pamätajte, že má tri úrovne, ktorými musí prejsť:
  1. akceptujete ju,
  2. vyriešite ju,
  3. a potom na ňu zabudnete.
  • Každú hádku partnerovi vynahraďte piatimi pozitívnymi vecami: môže ísť o objatie, držanie sa za ruky, uvarte mu horúcu čokoládu, pohlaďte ho, poďakujte mu za umytie riadov alebo uloženie detí do postele.
2. Spomínajte na detstvo
  • Endorfíny. Hormóny šťastia, ktoré spôsobujú dobrú náladu. Potrebuje ich aj partnersky vzťah. Pamätáte si, aké veselé a šťastné deti sme niekedy boli? Stále sme pobehovali, bicyklovali sa, hrali sme karty alebo púšťali šarkanov. Vždy sa našlo niečo nové, čo nás zabavilo a potešilo. Prečo teda prestať? Nové aktivity vám opäť začnú asociovať partnera so zábavou a s niečím novým a vzrušujúcim. A to je dôležité.
3. Preukazujte mu svoju lásku
  • Ešte sa pamätáte, ako vás zalievalo teplo, keď ste si dohadovali rande? Ako sa vám triasli ruky už polhodinu pred stretnutím? Motýliky v bruchu, potreba stále sa dotýkať a veľa, veľa sexu. Všetko bolo skvelé a vy ste sa cítili na jedničku, pretože telo vysielalo len pozitívne signály. Ak ste dnes viac spolubývajúci ako partneri, začnite mu vysielať viac signálov. Dajte mu vedieť, o čo vám ide a skúste nezvyčajné metódy! Aj klasický dotyk môže mať na partnera iný vplyv, ak je v cudzom prostredí alebo pod reštauračným stolom.
4. Venujte si čas
  • Vo vašom vzťahu sú tri dôležité celky: vy, on a samotný vzťah. Každý celok si predstavte ako samostatnú jednotku, o ktorú sa musíte starať. Hoci na začiatku vzťahu sa staráme o všetky zložky, čím dlhšie s partnerom sme, tým pohodlnejšie je zanedbávať ho. Aspoň raz do mesiaca choďte spolu na prechádzku, držte sa za ruky a rozprávajte sa. Len a len o vzťahu.
5. Naučte sa opäť flirtovať
  • Čím vás partner na prvom rande zložil na kolená? A kedy ste to spravili naposledy? Spomínajte. A robte to znovu. Začnite opäť flirtovať. Najbližšie, keď pôjdete spolu von, choďte oddelene a dohodnite sa, kde sa stretnete. Skôr, ako sa k sebe priblížite, flirtujte spolu cez miestnosť. Presne tak, ako to bolo, keď ste sa stretli prvýkrát.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky láska
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.