loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » Afrodiziaká – mágia či veda?

Afrodiziaká – mágia či veda?

Afrodiziaká – mágia či veda?Prípravky zo sexshopu
Afrodiziaká – mágia či veda?

Afrodiziakum
Afrodiziakum

Afrodiziaká – mágia či veda?

Sú známe od nepamäti. V minulosti im bola pripisovaná magická moc, no dnes je už známe, že za svoje účinky vďačia špecifickým chemickým zlúčeninám. Afrodiziaká poznáme prírodné a už aj ako prípravky vo forme kvapiek alebo tabliet. Všetky z nich nám majú zabezpečiť rovnaký účinok: zvýšiť chuť na sex. Je dobré ich používať?

Afrodiziaká sú látky, ktoré zvyšujú sexuálny pud a potenciu. V ľudovom liečiteľstve sú známe už dlho. Zistilo sa, že užívanie niektorých preparátov, inhalácia či ich natieranie na pokožku, umožňuje zvýšenie sexuálnej aktivity. Ešte donedávna to hraničilo s mágiou a predsudkami, pravdepodobne kvôli rôznym poverám, ktoré sľubovali zvýšenie sexuálnej túžby napríklad aj po vypití odvaru, pripraveného z vlasov milovanej osoby.

V súčasnosti už ale vieme, že za sexuálne podráždenie sú zodpovedné už spomínané chemické zlúčeniny, ktoré sú obsiahnuté v niektorých bylinkách, rastlinách a živočíchoch. Pôsobia lokálne na nervové zakončenia, na sexuálne centrá v mieche aj v nervovom systéme, na erotogénne zóny a dráždia okolie pohlavných orgánov. Medzi najznámejšie afrodiziaká patria najmä látky johimbín a strychnín.

Odkiaľ pochádza názov?

Slovo „afrodiziakum" pochádza z latinského výrazu aphrodisiacum, čo znamená „kameň lásky". Aphrodisiacum má zas pôvod v gréckom aphrodisio, čo znamená „sexuálna rozkoš". A aphrodisio sa zase spája s gréckou bohyňou Afroditou – symbolom lásky, plodnosti a túžby.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
Adriana2227 máj, 2013 o 16:00
Alebo aj tu: http://www.erotickaplaneta.sk/sexualne-nabudenie-afrodiziaka/
Lenka2311 december, 2012 o 22:51
Afrodiziaká, veľký výber, nájdete aj na http://www.sexshop-crazy.sk/afrodiziaka.html
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.