loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sprievodca » 8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeli

8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeli

8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeliZaujímavosti o kondómoch
8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeli

8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeli
8 vecí, ktoré ste o kondóme nevedeli

Okrem ďalších problémov spojených so sexualitou, aj prezervatívy sú jedným z tabu v „dobre vychovanej“ spoločnosti. Ale okrem ochrany pred nechceným tehotenstvom prezervatívy tiež pomáhajú zabrániť prenosu sexuálne prenosných chorôb.

Napriek tomu všetkému a napriek nebezpečenstvu, ktoré vyplýva z nechráneného sexu, štatistiky ukazujú, že kondómy nie sú používané tak, ako by mohli byť.

Možnože keď ich spoznáme o trochu lepšie, budeme sa pri ich používaní cítiť pohodlnejšie. Tu je 8 zaujímavostí o prezervatívoch:

1. Prezervatívy boli používané už v staroveku

  • Toto tvrdenie je predmetom rozporov medzi archeológmi a historikmi. Tí prví tvrdia, že kondómy sa objavujú už na nástenných maľbách v jaskyniach starých 15 000 rokov pred naším letopočtom. Najstaršie dnes známe zobrazenie prezervatívov sa nachádza v jaskyni Grotte des Combarrelles vo Francúzsku. Takisto je známe, že egyptská, rímska a grécka spoločnosť dávali prednosť malým rodinám a používali rôzne antikoncepčné prostriedky na kontrolu pôrodnosti.
2. Prvá pomoc proti pohlavne prenosným chorobám
  • V stredoveku pravdepodobne neexistovalivyšetrenia na pohlavne prenosné choroby a napriek tomu ľudia vedeli, či sú nakazení, alebo nie. Prvá práca na tému používania kondómov proti prenosu pohlavných chorôb pochádza zo 16. storočia z Talianska a napísal ju Gabriel Falloppio. Odporúča namočenie kúsku plátna do akéhosi chemického roztoku a jeho usušenie pred použitím. Falloppio tvrdí, že urobil vedecké pokusy s 1 100 mužmi pomocou použitia vlnenej rukavice. Táto metóda sa používala proti nákaze syfilis.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sprievodca
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.