loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » 10 mýtov o ženskej sexualite

10 mýtov o ženskej sexualite

10 mýtov o ženskej sexualiteSex bez lásky?
10 mýtov o ženskej sexualite

Mýty o ženách
Mýty o ženách

10 mýtov o ženskej sexualite

Muži si myslia, že ženy sú sentimentálne, jemné a že ich sex až tak nezaujíma. Povedzme si niečo o mýtoch na tému ženskej sexuality.

1. Ženy majú nižšie libido ako muži

Lož. Ženy vyjadrujú svoje želania a túžbu po zblížení s partnerom inak, zdržanlivejšie. Niekedy dokonca nič nepovedia, čakajú, že si to partner domyslí sám. Preto môžu muži získať falošný dojem, že žena sex nepotrebuje. Okrem fyzického vzrušenia má u žien veľký význam tiež pocit, že sú žiaduce.

2. Pre ženy sex nemá význam

Mýtus. Ženy sex milujú. Muži si myslia, že ženy pred sexom uprednostňujú fungujúci partnerský zväzok, alebo harmonický rodinný život, pričom im úplne vyhovuje len zriedkavé intímne spojenie. Ženy síce majú iné priority, ale po sexe túžia a potrebujú ho rovnako ako muži. Okrem toho, svojich práv sa nedožadujú tak hlasno ako muži, snažia sa všetko vyriešiť. Úspech takých seriálov ako „Sex v meste" dokazuje, že sex je aj pre ženy rovnako dôležitý.

3. Ženy o sexe rozprávajú viac ako muži

Nie je to také jednoznačné. Ženy sa o sexe často bavia medzi sebou. Veľa času venujú opisu romantického stretnutia, no bez problémov prejdú aj k oveľa pikantnejším detailom. Muži sa na túto tému rozprávajú viac všeobecne, pričom svoje vyjadrenia často ohraničia len na konštatovanie, či bolo dobre alebo nie. Ženy berú tému sexu inak, ale nehovoria o ňom viac než muži.

4. Ženy nemasturbujú

Ťažké nájsť jednoznačnú odpoveď, pravda bude preto iste niekde uprostred. Téma ženskej masturbácie je nevedno prečo, stále tabu. Podľa prieskumov uskutočnených vo Francúzsku 60 % žien priznalo, že masturbovali, masturbujú a pravdepodobne aj masturbovať budú.

5. Ženy zbožňujú orálny sex

Mýtus. Nemáme na mysli feláciu, ale cunnilingus – láskanie ženských intímnych miest partnerom. Takmer polovica žien sa pri tom cíti zahanbene, alebo je to pre ne nepríjemné.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2019. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.