loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Láska a sex » Sex » 10 mýtov o mužskej sexualite

10 mýtov o mužskej sexualite

10 mýtov o mužskej sexualiteRomantika, orálny sex a egoizmus
10 mýtov o mužskej sexualite

Mýty o mužoch a sexe
Mýty o mužoch a sexe

10 mýtov o mužskej sexualite

Milujú veľké prsia, fantazírujú o porno hviezdach, na sex myslia stokrát denne...

Stereotypy o mužskej sexualite sú hlboko zakorenené v povedomí žien. Čo je pravda a čo len mýtus?

1. Muži sú na sex pripravení vždy

Mýtus. Podľa všeobecnej mienky žien sú muži vždy pripravení na sex. Ich sexuálny apetít neutlmí ani únava po náročnom dni v práci alebo migrény. Okrem toho oni predsa na sex myslia neustále. Pozor: nerobíme z nich takýmto spôsobom tvory čisto mechanické? Muž nie je robot! On tiež zažíva stres, napätie v práci, neistotu vo vzťahu. Emócie na neho vplývajú rovnako ako na nás a môžu výrazne znížiť ich libido. Síce v menšej miere ako u žien, ale predsa. Nepodliehajte panike! Ak on nemá chuť, neznamená to, že ho už nepriťahujete.

2. Muži nepredstierajú orgazmus

Mýtus. Bohužiaľ, ženy nemajú výlučné právo na simulovanie. Nepopierame, ženám sa to stáva častejšie než predstaviteľom silnejšieho pohlavia, ale podľa najnovších prieskumov až 18% mužov priznáva, že pri pohlavnom styku orgazmus hrajú.

3. Ejakulácia znamená orgazmus

Mýtus. Ejakulácia a dosiahnutie orgazmu nemusia ísť vždy ruka v ruke. Niektorí muži dosiahnu orgazmus aj bez ejakulácie, nazýva sa to suchý orgazmus. Vo väčšine prípadov však ejakulácia a orgazmus znamenajú to isté.

4. Muži nepotrebujú predohru

Pravda, ale... Medzi ženami koluje starý predsudok, že jediným cieľom muža pri sexe je dosiahnutie orgazmu. Dnešný muž ale vyhlasuje, že o predohry a maznanie má záujem. Samozrejme sa stáva, že tieto kroky sú v nápore vášne často vynechané! Prestaňme si ale myslieť, že milostná predohra je v rozpore s mužskou sexualitou.

5. Nedostatok túžby po sexe znamená, že ho už nepriťahujete

Mýtus. Keď žena cíti, že sa jej partner vyhýba sexu, automaticky si to vysvetľuje tým, že ho už nepriťahuje. Nesprávne. Na libido má vplyv mnoho rôznych činiteľov: stres, únava, obavy, nesmelosť... Mužská sexualita nie je mechanická a vonkajšie faktory na ňu vplývajú rovnako ako u žien.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky sex
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.