loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Znamienka krásy - čo s nimi?

Znamienka krásy - čo s nimi?

Znamienka krásy - čo s nimi?Odstránenie znamienka krásy
Znamienka krásy - čo s nimi?

Znamienka krásy - čo s nimi?
Znamienka krásy - čo s nimi?

Znamienka krásy alebo nočná mora. To sú 2 extrémne výrazy pre znamienka. Tieto pigmentové névy môžu viesť v prípade neodborného zachádzania k mnohým problémom.

Väčšina znamienok nie je nebezpečná a mali by byť opatrne prezerané, avšak s tým, že sa musia chrániť pred slnkom, nesmú sa poraniť a v podstate je najlepšie nechať ich v pokoji. Ale na druhej strane ich musíme tiež sledovať, aby sme vedeli, či náhle nezmenili svoj tvar alebo farbu, čo je vec, ktorá by nás mala znepokojiť a mali by sme sa ihneď objednať k dermatológovi.

Ako sa máme o svoje znamienka krásy starať?

  • Krém na opaľovanie je nutná vec na pláži, a to nielen pre osoby so svetlým typom pokožky a so znamienkami. Pokiaľ patríš do tejto kategórie, musíš si viac dávať pozor a na znamienka s problematickým potenciálom (pozrite nižšie ako ich odlišovať) nanášať väčšiu vrstvu ochranného opaľovacieho krému s vysokým UV faktorom.
  • Solárium môže mať dobré výsledky, napríklad vysušuje akné a vylepšuje vzhľad, ale pokiaľ máš veľa znamienok, odporúčame sa mu vyhýbať. Ak však nedokážeš uniknúť mánii umelého opaľovania, zakry si aspoň tie najväčšie znamienka.
  • Nechať znamienka na pokoji, nedráždiť ich, nerezať, neškrabať ani nestrhávať, pretože existuje riziko zanesenia infekcie alebo premeny na karcinóm. Pokiaľ sa znamienko nejakým spôsobom poranilo alebo krváca, mala by si do 48 hodín navštíviť lekára, ktorý zistí, či by nebolo lepšie odstrániť ho chirurgickou cestou, a to buď laserom, alebo tradične skalpelom.
  • Ak máš znamienka na miestach náchylných na poranenie, napríklad pod ramienkami podprsenky, na krku alebo na iných miestach, kde ich môžeš nevedomky poraniť či potrhať, mnoho lekárov odporúča zavčasu ich odstrániť.
  • Ak máš veľa znamienok, odporúča sa robiť si v pravidelných časových intervaloch ich fotografie, aby si sledovala ich stav. Odporúčanie platí najmä pre tie znamienka, ktoré sú na chrbte a dajú sa ťažko sledovať, ale tiež pre tie, ktoré sú na iných viditeľných miestach, pretože tvoje oči si rýchlo zvyknú na súčasný stav a riskuješ, že si vôbec neuvedomíš, že došlo k nejakej zmene.
  • Pokiaľ máš viac veľkých znamienok, odporúča sa návšteva dermatológa aspoň raz za pol roka, aby si predchádzala rizikám.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.