loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Pokožka » Zdedíte mamine vrásky?

Zdedíte mamine vrásky?

Zdedíte mamine vrásky?Starostlivosť o pleť
Zdedíte mamine vrásky?

Zdedíte mamine vrásky?
Zdedíte mamine vrásky?

Už ste sa niekedy pozreli na svoju mamu a zamysleli sa nad tým, ako asi budete starnúť vy? V krátkosti sa dá povedať, že sčasti tak ako ona, pretože to máte v génoch. Sčasti to ale môžete ovplyvniť, pretože na starnutí sa vo veľkej miere podieľa aj životné prostredie.

Starnutie pokožky je teda z malej miery nekontrolovateľné, ale z veľkej miery závisí od vašich činov. Navyše, aj kozmetika získava na kvalite. Ak začnete svoju znalosť využívať vo svoj prospech, možno vám naozaj bude ťažké odhadnúť skutočný vek.

Hyperpigmentácia

  • Hyperpigmentáciu máte v génoch, ale môžete ovplyvniť jej množstvo. Ak je pokožka vystavená prílišnému slnečnému žiareniu, trpíte zdravotnými problémami alebo nemáte v rovnováhe hormóny, telo sa môže brániť tvorbou melanínových škvŕn. Takto vznikajú pehy, tmavé fľaky na rôznych častiach tela alebo tzv. starecké škvrny.
Čo môžete robiť?
  • Začnite prevenciou. Denne používajte krém s UV faktorom. Ak potrebujete zjemniť existujúce škvrny, hľadajte produkty, ktoré obsahujú aktívnu látku arbutín.
Vrásky
  • Kvalitu pleti z veľkej miery dedíte. Na starnutie vplýva najmä hrúbka vrstvy pokožky. Čím je tenšia, tým ľahšie sa na nej tvoria vrásky.
Čo môžete robiť?
  • Popri pravidelnom používaní krémov s UV faktorom, ju aj hydratujte. Probiotická pleťová kozmetika nielen hydratuje, ale navyše obnovuje bunky. Ak máte hlbšie vrásky, skúste produkty obsahujúce kyselinu retinovú. Avšak, tieto produkty sa odporúčajú len ženám s mastnejším typom pleti.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
lenkaPD18 júl, 2017 o 14:32
Vďaka za článok! Super článok je aj tu http://www.ivett.sk/vrasky-odstranenie/
lenkaPD18 júl, 2017 o 14:31
Vďaka za článok! Super článok je aj tu http://www.ivett.sk/vrasky-odstranenie/
Zuzana.Kov28 november, 2015 o 21:42
A hlavne sa treba o pleť starať už od mladého veku aby jej potom nechýbala vyživa a nie sa zbadať v 40tke že existujú aj nejaké krémy a Sonicka tá kozmetika vyzerá naozaj super, ak je skutočne prírodná tak palec hore
Hanča723 november, 2015 o 20:08
Ufff tak skoro som odpadaja, ta kozmetika nie len ze asi je luxusna ale aj vyzera luxusne, tie balenia ... wau, to by som chcela vyskusat :/
MamičkaSonička18 november, 2015 o 11:34
pozri pevoniaeshop.cz odtiaľ si to objednáva, tieto vianoce som si u nej objednala darček tak som zvedavá čo dostanem :P čo mi vyberie lebo ona v tom má lepší prehľad :3 tak sa teším konečne dobrá kozmetika!!
 
Prečítajte si predošlé komentáre
 
Hanča714 november, 2015 o 21:54
a aku kozmetiku pouziva, ja akurat hladam aj pre seba a aj pre mamu ale nejak sa neviem rozhodnut pretoze nechcem vyhodit vela penazi za nieco co nebude dobre
MamičkaSonička12 november, 2015 o 20:21
bodaj by som zdedila!!! moja mamča nemá ani jednu jedinú vrásku.. ale je pravda, že vždy používala a stále používa veľmi kvalitnú kozmetiku a o pleť sa skutočne stará
 
Ďalšie články z rubriky pokožka
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.