loading
Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u

Hlavná stránka » Krása » Praktické rady » Vyhýbajte sa parabénom!

Vyhýbajte sa parabénom!

Vyhýbajte sa parabénom!
Vyhýbajte sa parabénom!

Vyhýbajte sa parabénom!
Vyhýbajte sa parabénom!

V prípade, že ste ešte nikdy nepočuli výraz „parabény“, odporúčame vám, aby ste prešli k skrinke so svojou kozmetikou, vzali akýkoľvek výrobok a prečítali si jeho zloženie. Hľadajte látky obsahujúce vo svojom názve pojem parabén.

Našli ste ich? Ak áno, nezľaknite sa, väčšina kozmetických výrobkov totiž obsahuje práve tieto syntetické látky. Parabény sú najmä súčasťou deodorantov a antiperspirantov, ale tiež krémov, telových mliek, šampónov, sprchovacích gélov, telových olejov, parfumov, rúžov atď.

Všetky znepokojenia z parabénov zaznamenávame v škále obvyklých reakcií, ktoré sa objavujú vo chvíli, keď sa radujeme z nového objavu. Zvykli sme si na to, že výrobok, ktorý je veľmi chutný, vyzerá veľmi dobre, robí nás krajšou, má dlhú trvanlivosť a dobre sa predáva, nebýva len splneným snom, ale často sa môže premeniť na nočnú moru. Rovnaké je to s parabénmi, ktoré sa nachádzajú aj vo výrobkoch tých najznámejších značiek kozmetického priemyslu.

Vo Veľkej Británii a USA sa uskutočnili výskumy, ktoré zdôraznili skutočnosť, že rakovinové nádory lokalizované na úrovni pŕs niektorých pacientok obsahovali parabény. Tak sa došlo
k domnienke, že parabény s veľkou pravdepodobnosťou vyvolávajú rakovinu prsníka. Pozornosť bola venovaná najmä antiperspiračným výrobkom a dezodorantom.

Závery spomínaného výskumu však nie sú definitívne a nehovoria nám s istotou, či parabény spôsobujú rakovinu, ale je to jasný poplašný signál, že tieto látky nemusia byť práve čisté a neškodné.

Čo máme teda robiť? Vyhýbať sa im a dávať prednosť výrobkom, ktoré neobsahujú parabény alebo ich aspoň obsahujú čo najmenej; upustiť od klasického deodorantu; neaplikovať antiperspirant, krém, telové mlieko alebo ktorýkoľvek chemický výrobok v oblasti podpazušia ihneď po epilácii; umyť sa hneď vodou a mydlom v prípade, že nám kozmetický výrobok vyvolal nepríjemný pocit, podráždenie alebo bolesť na akýchkoľvek miestach, kde sa aplikuje; nepreháňať to s kozmetikou a vyberať si radšej prírodné produkty.

Je známe, že každý syntetický produkt pri dlhodobom používaní alebo vo veľkom množstve spôsobí náchylnosť k najrôznejším chorobám.

Takže: Informujte sa a buďte rozumné, pretože zdravie je rozhodne cennejšie ako chvíľková krása.

Poslať priateľke Pridať k obľúbeným Zdieľať na Twitter Zdieľať na facebook-u
 
Ďalšie články z rubriky praktické rady
 
 

Copyright 2018. Kankan.sk: Krása, Móda, Zdravie, Tehotenstvo, Deti, Fórum ženy.... All rights reserved.